A DEAC ellen elveszített negyeddöntőt követően magabiztos győzelemmel javított az Atomerőmű SE ellen, így vasárnap 11:30-tól az 5. helyért játszhat a Kaposvárral az Újbuda MAFC a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokságon.

Két csalódott csapat csapott össze szombat délelőtt: Garai Péter gárdája a 35. percig vezetett, de elfogyott a hajrára a címvédő DEAC ellen, míg a paksi együttest a Honvéd győzte le a negyeddöntőben elsősorban a 30-11-es második negyednek köszönhetően. A Pintér-Kovács kettősnek köszönhetően hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, aztán Tóth emelt be egy távolit, három perc sem kellett hozzá, hogy tízpontos előnybe kerüljünk (13-3). Egy időkéréssel rendezték soraikat a piros-kékek, a folytatásban felváltva estek a kosarak, a második negyedben megszerezte első kosarát az U20-as országos döntőben Molnár Tamás, ekkor elsősorban Biber palánk alatti villanásaival őriztük a kétszámjegyű különbséget, a nagyszünetben 51-39 állt a táblán. A fordulás után újabb MAFC-roham következett, Tóth szorgalmasan gyűjtögette pontjait, Pintér középtávolijával 70-44-nél 26 perc játék után eldőlni látszott a mérkőzés, de a kisszünetig megfelezte hátrányát az ASE (76-63). Ezzel együtt sem forgott veszélyben győzelmünk, csak az utolsó másodpercekben tudtak bejönni tíz alá a foghíjas atomvárosiak, kezdőötösünk tagjai összesen 93 pontot szereztek, Kovács tripla-dupláig jutott, mind a 12 játékosunk pályára lépett (97-89) – szombaton 11:30-as kezdettel az ötödik helyért játszhatnak a Garai-tanítványok, az ellenfél az a Kaposvár lesz, amely egyetlen ponttal kapott ki a Ceglédtől a négy közé jutásért, aztán 72-62-re legyőzte a Kecskemétet, a következő idényben a felnőttek közt is összecsapunk majd a KKK-val, hiszen a somogyi klub 27 év után kiesett az élvonalból.

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, keresztjáték az 5-8. helyért

Újbuda MAFC U20 – Atomerőmű SE U20 97-89 (30-21, 21-18, 25-24, 21-26)

MAFC: Kovács 18 (+11 lepattanó, 12 kiharcolt fault), Pintér 24/6, Tóth V. 21/9, Matejovics 9/6, Biber 21. Cs: Molnár T. 2, Szász 2, Viola -, Kiss L. -, Szabó M. -, Román -, Tökölyi -.

Garai Péter: Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez, és külön köszönöm, hogy nem kell holnap reggel 9 órakor játszanunk. Keserves játék, keserves győzelem, de legalább megvan, próbáljuk az ötödik helyet elcsípni.