Gyerek Kupa, 2.forduló

„A” csoport

MAFC Gabányi – Budapest Honvéd  82-45 (17-7, 23-7, 16-15, 10-8 )

MAFC: Nemes 18, Marossy 14, Gaál 11, Kenyeres 8, Tóth-Szirmai 7, Deme 7, Kiss 6, Schulek 4, Molnár 3, Somoskövi 2, Mészáros 2, Ódor.

Nagy-Horváth Szilvia: Több mint egy hónapja léptünk ugyanitt pályára a Honvéd ellen. Bizonyítani akartuk magunknak, hogy jóval több van bennünk annál, mint amit az előző fordulóban mutattunk , és, hogy ezalatt az egy hónap alatt mennyit fejlődött a csapatunk.

Jól kezdtük a mérkőzést, leginkább a mi akaratunk érvényesült. Sorra tudtunk szép támadásokat vezetni és gyorsindításokból könnyű kosarakat szerezni. A második negyedben tovább növeltük az előnyünket, védekezésben is agresszívabbak lettünk, így az ellenfelet ebben a negyedben tíz pont alatt tudtuk tartani. A második félidőben már sokkal hullámzóbb volt a játékunk, több egyéni megoldással próbálkoztunk. Ennek ellenére a győzelmünk nem forgott veszélyben és tudtuk tovább növelni az előnyünket is, így egy nagyarányú győzelemmel jöhettünk le a pályáról.

Óbudai Kaszások/A – MAFC Gabányi 76-72 (18-16, 28-21, 7-21, 23-14)

MAFC: Gaál 14, Marossy 12, Deme 12, Nemes 7, Schulek 6, Tóth-Szirmai 5, Kenyeres 5, Somoskövi 4, Kiss 4, Mészáros 2, Molnár 1, Ódor.

Nagy-Horváth Szilvia: Pihenni nem volt időnk, azonnal következett a következő mérkőzés. Az első negyedben több alakalommal is igazán szép támadásokat vezettünk és rendre jó helyzeteket dolgoztunk ki, de a fáradtság miatt vagy talán azért, mert ez egy ilyen nap volt, nem tudtuk ezeket érvényesíteni, miközben az ellenfél nagyon jó százalékkel dobott az egész mérkőzésen. A félidőben az óbudaiaknál volt az előny. A harmadik negyedben a védekezésünk feljavult és egy nagy hajrával visszajöttünk a mérkőzésbe. A záró felvonásban az ellenfél 5-ös mezben játszóm, tehetséges játékosa ellen nem találtuk az ellenszert, így az óbudai alakulat örülhetett a mérkőzés végén.

Összeségében bíztató volt a játékunk képe, sokat léptünk előre az előző fordulóhoz képest, de nagyon sok munka áll még előttünk, hogy eljussunk, oda ahova szeretnénk.

„D” csoport

TFSE – MAFC Heisler 16 -84 (0-20,9-28,7-17,0-19)

MAFC: Hatházi 18, Kovács 9, Gelencsér 8, Kenyeres 7, Hábor 7, Körtvélyessy 6, Ye Xuanhao 6, Szőcs 6, Dellei 5, Mészáros 5, Pap 5, Ódor 2

Csányi Kristóf: A TFSE csapatával játszottuk az első mérkőzést. Jó iramban kezdtük a találkozót, ugyanakkor nagyon sok hiba csúszott a támadásainkba. Az egyéni játékot erőltettük, ami az első félidőben sajnos mindkét negyedben szembetűnő volt. A nagyszünetben megbeszéltük a támadó feladatokat, így a meccs második felében egy sok passzos, jól működő támadójátékot mutattak a srácok, ami mellé párosult az agresszív védekezésünk is.

MAFC Heisler – Csata Csillagok 36 -83 (8-17,11-23,7-11,10-32)

MAFC: Hatházi 7, Ye Xuanhao 5, Pap 4, Kenyeres 4, Hábor 3, Szőcs 3, Gelencsér 2, Kovács 2, Ódor 2, Körtvélyessy 2, Pöhm 2, Dellei.

Csányi Kristóf: A két meccs közötti pihenőben volt esélyünk megtekinteni következő ellenfelünk, a Csata Csillagok csapatát. A fiúk kicsit megrémülve nézték a náluk majdnem egy fejjel magasabb lányok meccsét. Sajnos ez a félelem megmaradt a meccs kezdetéig is, ezáltal megszeppenve kezdtük a meccset, ami kihatott az egész félidőre. A második félidőben sem tudtunk közelebb jönni ellenfelünkhöz, voltak szépen vezetett támadásaink, de a sok kimaradt helyzet és a rossz lepattanózás egyike sem segítette a játékunkat. Gratulálok a Csata Csillagok csapatának!

„P” csoport

FKE Gyerek – MAFC Mokos 10- 58 (0-18, 4-12, 6-12, 0-16)

MAFC:  Ye Xuanhao 22, Pöhm 8, Hábor 8, Szente 7, Tibay 6, Földi 4, Stégmár 2, Győrfi 1, Végh, Varga, Veress, Csete.

MAFC Mokos- Keresztúri KS  72-26 (19-16, 31-3, 10-7, 12-0)

MAFC: Tibay 18, Ye Xuanhao 14, Szente 10, Stégmár 8, Gelencsér 7, Földi 4, Pöhm 4, Hábor 2, Csete 2, Végh 2, Győrfi 1, Varga.

Balsay István: Az U12 Mokos néven induló csapatukkal két igen eredményes meccset tudtuk győzelemmel zárni. Az első meccsen az FKE csapatát fogadtuk, ahová az ellenfél kevés játékossal érkezett. Könnyedén tettünk nagy előnyre szert, 10-58 ra megnyertük a meccset, ahol Ye Xuanhao Bálint 22 pontot szerzett.  A második meccsen KKS csapata ellen tudtunk egy nagyon jó és eredményes meccset játszani. Hatalmas dicséret illeti a srácokat, mert a második negyedtől példaértékű védekezést mutattak be. A 72-26 os győzelemből Tibay György és Yexuanhao 18 illetve 14 ponttal vették ki a részüket.