Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi Keleti csoport, 4. forduló

BME-MAFC- Eszterházy SC  95-28 (27-7; 25-0; 22-14; 21-7)

Budapest, Camugo, 50 néző, V.: Vida József, Novák Bence

BME-MAFC: POLLÁK 18/12, Schaul 7/3, Láng-Miticzky 0, BARTHA 20, PÁSZTOR 15/3 Csere: Horváth M. 2, Vargovics 3, SZÜCS 9/3, RADOS 10/3, Popa-Müller 4, Harsányi 7/3. Edző: Weisz-Tiba Klára

Eszterházy SC: Kerekes 8/6, Bajusz 3, POMÁZI 15/6, Kátai 2, Kelemen 0 Csere: Högerl, Kovács, Monos, Högerl, Lénárt. Edző: Klepej Roland

Ellentmondást nem tűrően kezdett a hazai csapat. Pollák passzából szerzett könnyű ziccert Pásztor Mátyás (15/3 pont, 10 lepattanó, 2 gólpassz). Aztán még egyet. Majd gyorsan csatlakozott mellé Bartha Zsombor (20 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 gólpassz) nyilvánvalóvá téve, hogy a palánkok alatt ma ők diktálnak. Pollák Árpád (18/12 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda) pedig megállíthatatlanul szórta a triplákat. Egri oldalon Pomázi Patrik (15/6 pont, 3 kiharcolt fault, 3 szerzett labda, 6 eladott labda) próbálta tartani a lépést valamelyest.

Ahogy érkeztek a cserék nemhogy csökkent volna a nyomás, hanem még inkább nyílt az olló, és a műszakis csapat nyomasztó fölénybe került. Olykor Rados Balázs (10/3 pont, 6 lepattanó 3-3 szerzett labda, gólpassz, 5 eladott labda) robbant ki a tömegből egy-egy szerzett labdával, olykor Szücs Ármin (9/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) villant egyet. Utóbbi egyébként hosszan tartó, súlyos sérülése után most töltött először jelentősebb időt pályán. A visszatérés tehát jól sikerült.

Fordulás után védekezést váltott az Eszterházy csapata, mely pillanatnyi tapasz lehetett a BME okozta súlyos vérzésre. De időkérés után hazai szempontból rendeződött az egyensúly.

A negyedik negyedre elfáradt az egri csapat. A BME olyan tempót diktált, amit nem lehetett 40 percen keresztül követni. Így a végére nagyarányú hazai siker alakult ki.

Weisz-Tiba Klára: Örülünk a győzelemnek! Sok sikert kívánunk az Egernek a továbbiakban. Veled vagyunk Svéd!

Klepej Roland: Először is szeretnék gratulálni a BME-MAFC csapatának. A játék minden elemében felülmúltak minket. Mi nagyon enerváltan, dekoncentráltan, és pontatlanul játszottunk. Az első félidei 7 pont önmagáért beszél, nem találtuk az ellenszerét a hazaiak védelmének. A második félidőben váltottunk védekezést egy 3:2-es zónára amiből úgy gondolom, hogy tudtunk hibát kikényszeríteni az ellenfélből. Ebből talán kicsit ritmusosabb lett a támadásunk. Igyekszünk javítani. További sok sikert kívánunk a BME csapatának.