Kiemelt Junior Bajnokság, Rájátszás, Alsóház, Kelet, III. Forduló

2020. február 9., Zsíros Tibor Kosárlabda Csarnok

Zsíros Akadémia Kőbánya – MAFC 115 – 68 (29-22, 23-12, 27-19, 36-15)

MAFC: Tóth 28/9, Herló 12/6, Bősze 7/3, Rubint 2, Mózer 2. Cs: Turi 6, Réti 5, Szőnyegi 2, Szilágyi 2, Csányi 2

Vittay-Hajnik Ambrus:  Gratulálok a Kőbányának a győzelemhez! Ritkán kap egy csapat ekkora pofont, igazából a mérkőzésen nincs is mit szépíteni: a játék minden elemében felülmúlt minket csoportriválisunk. Pedig alapvetően védőoldalon jól kezdtünk, az első pár percben alig kaptunk pontot és az első hazai rohamot egy időkéréssel meg is állítottuk. Fegyelmezett játékkal jöttünk vissza egálra, de a negyed utolsó percében elkövetett három kivételesen nagy hiba nemcsak újabb hátrányt okozott, de teljességgel felspannolta ellenfelünket. A festéket lezárták előlünk, az ebből adódó tömérdek kinti helyzetünket sorra hagytuk ki, a kipattanó labdákból pedig rendre leindítottak minket. Úgy hiszem, nem túlzás azt állítani, hogy a Kőbánya a pontjaik 80%-át indításból vagy második esélyből dobta. A harmadik negyedben próbáltuk néhány változtatással legalább a különbséget belátható távolságon belül tartani, de az extázisban játszó ellenfél – ahogy ilyenkor lenni szokott – már mindenhonnan betalált. A vereség sajnos megérdemelt, a különbség nyilván túlzó, de azt gondolom, hogy az ilyen összecsapásokban igazából sosem az a lényeg, hogy mi történt, hanem, hogy hogyan reagálunk rá. Szerdán Kecskeméten kiderül…

Kiemelt Junior Bajnokság, Rájátszás, Alsóház, Kelet, I. Forduló

2020. február 6., Menyecske Aréna

MAFC – Újpest MT/A 100 – 65 (32-12, 19-16, 21-20, 28-17)

MAFC: Tóth 33/9, Herló 25/18, Csányi, Bősze 10, Rubint 8/6. Cs: Réti 12/3, Turi 11/3, Szőnyegi 8/6, Szilágyi 4, Mózer.

Vittay-Hajnik Ambrus: Gratulálok a Fiúknak a győzelemhez! Alapvetően jó érzésekkel és jól felkészülve vágtunk neki az alsóházi küzdelmeknek, de az első negyedünk még így is kalapemelést érdemel. Fókuszáltan, fegyelmezett taktikával gyakorlatilag átrohantunk az ellenfelünkön, ezzel el is döntve érdemben a mérkőzést. Lehetett volna ez igazi örömjáték is, de a két középső negyedben túl sok fegyelmezetlenség, figyelmetlenség és könnyelműség tarkította a játékunkat, saját magunknak köszönhetjük, hogy elrontottuk az önbizalmunk és karakterünk továbbépítését. Azért az utolsó játékrészben sikerült valamelyest ezen változtatni, így jó szájízzel zártuk az összecsapást.

Korábban történt:

U20 EYBL – CED – Group B – Stage I – 2020.01.23-26., Catanzaro, Olaszország

Decemberben meghívást kaptunk a januári U20-as EYBL közép-európai divíziójának második csoportkörére és hiába az idősebb korosztály, bátran és lelkesen vágtunk bele a kalandba, hiszen minden nemzetközi mérkőzés hatalmas érték egy utánpótlás csapat életében.

1. Mérkőzés: HNMKY Helsinki – MAFC 90 – 66 (25-17, 27-17, 10-6, 25-22)

MAFC: Tóth 13/3, Herló 6/6, Bősze 18, Rubint 10/6, Biber 6. Cs: Turi 9, Réti 2, Szőnyegi 2, Csányi, Szilágyi

Vittay-Hajnik Ambrus:  Elsőként a jó erőkből álló finnek ellen léptünk pályára. Kezdeti megilletődöttségnek nyoma sem volt, az első negyed jó részében vezettünk. Ellenfelünk agresszívabb védekezésre váltott és különösen a második negyedben ez túl sok eladott labdát eredményezett nálunk, emellett kinti dobásaiknak hatékonysága alapozta meg a félidei különbséget. De a Fiúkra egy rossz szavam se lehet, folytatták a megalkuvást nem tűrő küzdelmet és tulajdonképpen a maradék időben abszolút egyenrangú partnerei voltunk az idősebb északiaknak. Mindenki átesett a “tűzkeresztségen” és összességében érzésem szerint egy jól sikerült bemutatkozás volt.

2. Mérkőzés: MAFC – Keila BS 43 – 104 (11-20, 14-26, 11-32, 7-26)

MAFC: Tóth 11, Herló 2, Bősze 17/3, Rubint 5/3, Szilágyi 3. Cs: Réti 3, Turi 2, Szőnyegi, Csányi

Vittay-Hajnik Ambrus: Az előzetes elemzések után a legnehezebbnek ígérkező feladat szombat reggel érkezett az észt Keila csapatának formájában. Hasonlóan jól kezdtünk, mint az első nap, pedig csapatunk oszlopa, Biber Bende az elsú mérkőzésen sajnos megsérült és a pályán már nem számolhattunk vele. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy egy vállalható első félidőt tettünk le az asztalra, de az első napi leckét (agresszív védekezés elleni támadás, periméter megfelelő levédése) ezúttal sem tudtuk jól megoldani. A második félidő viszont minden nehézség ellenére már messze nem az a kategória volt, ami után emelt fővel hagyhattuk volna el a pályát, viszont öröm az ürömben, hogy nagyon fontos tanulságokat tudtunk belőle levonni, elsősorban emberileg, csapatilag. Ebből egész biztosan profitálunk hosszú távon!

3. Mérkőzés: Next Step Mastria Academy – MAFC 62 – 56 (12-16, 22-9, 12-10, 16-21)

MAFC: Tóth 15/6, Herló 4/3, Bősze 24/6, Rubint, Szilágyi 3. Cs: Turi 7, Csányi 3, Szőnyegi, Réti

Vittay-Hajnik Ambrus: Kevés pihenő és a délelőtti alapos fejmosás után kíváncsian vártam az első, valószínűsíthetően nyerhető kategóriába tartozó mérkőzésünket. “Szokásunkhoz híven” jól kezdtünk, hiszen első sorunk rendre jó iramban és fegyelmezetten kezdte az összecsapásokat. Sokáig a kezünkben volt a meccs, de az első félidő utolsó harmadában egy rövidzárlat megint hátrányt okozott a nagyszünetre. A most már többször próbálgatott alacsony szerkezetünk, illetve a frissen beépített támadási és védekezési újdonságok viszont ültek, ezért a párharc végére ledolgoztuk a lemaradásunkat és kiharcoltuk a kiélezett végjátékot. Az utolsó játékaink sajnos nem sikerültek, így az eredményt nem tudtuk megfordítani, de a játék minden szegmensében javultunk és a délelőtti kritikákra pedig jól reagáltunk csapatként.

4. mérkőzés: Basket Academy Perugia – MAFC 75 – 57 (16-20, 23-6, 19-18, 17-13)

MAFC: Tóth 19/9, Herló 15/6, Bősze 17, Rubint, Szilágyi 4. Cs: Csányi 2, Turi, Szőnyegi, Réti

Vittay-Hajnik Ambrus: Korai mérkőzéssel zártuk a tornát, már a melegítésen látszott, hogy még nem ébredeztek a Fiúk. Rendhagyó módon kicsit változtattunk, de így sem lehetett elkerülni, hogy egy perc után időt kérjek, hogy már jóval nyomatékosabban ébresztőt fújjak a Srácoknak. Innentől kezdve viszont beindultak a dolgok és megint csak vezettünk a találkozó első harmadában. Amennyire már megszokott volt ez, annyira kiszámítható is volt, hogy a második negyedben jön a visszaesés, ennek az okait mindenképpen meg kell vizsgálnunk részletesebben a tornát követően. Félidőben újfent letisztáztuk egymás szerepeit és varázsütésre ismét minden helyre állt, az alapvetően small ballt erőltető riválisunkkal szemben mi kiválasztottunk egy még extrémebb alacsony szerkezetet, ami abszolút működőképes volt. Az egyetlen probléma az volt, hogy az így kiharcolt hárompontos helyzeteinket és büntetőinket nagyon rossz százalékkal értékesítettük. Ettől függetlenül biztató volt a zárása (is) az EYBL-nek, rengeteg értékes tapasztalattal gazdagodtunk, amit remélhetőleg kamatoztatni tudunk a hazai pontvadászatban is. Bősze Bálintot beválogatták a torna ALL-STAR ötösébe, amihez szívből gratulálok!

Összességében kiváló 5 napot tudhatunk magunk mögött, ami a mérkőzések mellett is tartogatott rengeteg élményt, izgalmat és kalandot. Gyönyörű szép helyszínen, kiváló körülmények között készülhettünk a ránk váró kihívásokra, ezúton is köszönjük a lehetőséget a Szülőknek, a Klubnak és az EYBL szervezőinek.