2024. március 14., Szombathely

MAFC/A – Szombathely SI 75-69 ( 19-13, 17-19, 21-14, 18-23 )

MAFC: Németh 17/3, Szekeres 7/3, Viola 14, Deme 19, Szele. Cs: Vajda 14/6, Irk, Tölgyesi 2, Kis, Bakos 2, Czárán.

Maurer Csaba: Bár meghatározó játékosaink hiányoztak, mégis kellő minőséget tudtunk pályára vinni és egészen jó játékkal arattunk nagyon fontos győzelmet. Meg volt a lehetőségünk, hogy korábban lezárjuk a meccset, de a szombathelyiek erejét jelzi, hogy többször vissza tudtak jönni 10 pont feletti hátrányból. Az utolsó 4-5 percre nem lehetünk büszkék, de így is jár a gratuláció a fiúknak!

2024. március 20., Székesfehérvár

Alba Fehérvár/A – MAFC/A 58-85 (11-23, 19-22, 12-16, 16-24 )

MAFC: Németh 25/6, Szekeres 6, Viola 7/3, Deme 11/3, Szele 8 CS: Irk 2, Kis 2, Tölgyesi 6, Vajda 7, Czárán, Turbucz 11, Bakos.

Maurer Csaba: A kötelező győzelem szándékával utaztunk Székesfehérvárra, a tabella második felében található hazai csapathoz. Ahogy az eredményen is látszik, nem volt sima meccs, nagy energiákat kellett mozgósítanunk a győzelem érdekében. Nagy rotációval játszottunk, mind a 12 játékosunk folyamatosan beforgott és örömteli, hogy az adódó hullámvölgyeket így is jól tudtuk kezelni és amikor kellett, tudtunk lendíteni a csapat szekerén. Meghúztuk az utolsó perceket és így alakult ki a végére a két csapat közti legnagyobb különbség.

2024. március 28., Körmend

AKMÉ Körmendi Törpördögök – MAFC/A 74-64 ( 22-15, 17-19, 21-13, 14-17 )

MAFC: Németh 21/3, Szekeres 9/3, Deme, 12, Irk 7, Szele 7, Vajda 3/3, Tölgyesi, Szigeti 5/3, Viola, Bakos, Czárán.

Maurer Csaba: Az elmúlt hetekben sok problémával küzdöttünk sérülések, betegségek miatt, így a legnehezebb idegenbeli meccsünkre nem jó előjelekkel tudtunk elutazni. Kulcsemberünk, Turcsányi Nándi nem léphetett még pályára, Szigeti Soma egy hónapos kihagyás után játszhatott, Deme Dani és Viola Máté pedig betegség után, szinte edzés nélkül vállalták a játékot. Ennek ellenére jól kezdtünk, bár a körmendiek fordítottak a későbbiekben és többször el is húztak, nem hagytuk magunkat leszakítani. Nem játszottunk jól, de hatalmasat küzdve, az utóbbi hetekben válogatott formában játszó Németh Doni vezérletével, 4 perccel a vége előtt kiegyenlítettük 13 pontos hátrányunkat. A hazaiak tudtak még egyet váltani ekkor és a végjátékban a szűk rotáció miatt elfáradó csapatunk fölé kerekedtek.  Gratulálunk a Körmendnek, nagyon jó csapatot alkotnak, de mi sem szégyenkezhetünk, mert az eredmény ellenére értékes meccs volt ez!

2024. április 10., Szombathely

Szombathelyi SI – MAFC/A 65-87 ( 16-29, 13-17, 19-20, 17-21 )

MAFC: Németh 7/3, Szekeres 10, Turcsányi 25/9, Deme 6, Szele 14 Cs: Irk, Szigeti 7/3, Viola 6, Tölgyesi 10, Czárán 2, Vajda

Maurer Csaba: Az előző, körmendi, nyugati túrát követő két hétben kezdtünk egyenesbe jönni, visszatérő játékosaink formába lendültek, egész jó állapotban vártuk a mérkőzést. Ez már a feldobást követő percekben is rögtön látszott. Jó ritmusban, nagy sebességgel, agresszíven kezdtünk, korán el tudtunk lépni a hazaiaktól, a második negyed közepére 20 pontos előny tudtunk felépíteni. A hosszabb sérülésből visszatérő Turcsányi Nándi hatalmasat játszott, Szele Tamás megállíthatatlan volt a palánkok alatt. Szekeres Teó a szokásos csupaszív mezőny munkája mellett ponterős is volt, Irk Nándi pedig egyetlen egy dobáskísérlete ellenére is a mezőny egyik legjobbja volt, mert hatalmas munkát végzett védő-, és támadóoldalon egyaránt. Folyamatosan forogva is jól játszottunk, bár az egyik legjobbjukat nélkülöző hazaiak mindent megpróbáltak, nem tudtak közelebb jönni hozzánk. Nagy győzelem, szép volt fiúk!