Gyerek Kupa, 5. forduló

„A” csoport

MAFC Gabányi – Vasas Akadémia U12 80-35 (23-9,21-13,24-9,12-4)

MAFC: Marossy Kornél 16, Kiss Áron 10, Nemes Máté 10, Dellei Gellért 9, Kenyeres Marci 8, Hatházi Bálint 8, Tóth-Szirmai Balázs 5, Gaál Benji 5, Kovács Vince 4, Somoskövi Dániel 4, Molnár Martin 1

Nagy-Horváth Szilvia: Egész héten betegségekkel küzdöttünk és több hiányzónk is volt a hétvégén, de a srácok nagyon jól reagáltak a problémákra. Jó ritmusba kosárlabdáztunk, sok indítást vezettünk, támadásba sok passzal játszottunk, és a védekezésünk is agresszívabb lett az előző fordulóhoz képest. Voltak hullámvölgyek a mérkőzésen, de ami célt kitűztünk erre a mérkőzésre abban maximálisan helytálltunk.

Óbudai Kaszások A – MAFC Gabányi 53-65 ( 16-17,16-23,8-20,13-5)

MAFC: Gaál Benji 14, Marossy Kornél 12, Nemes Máté 10, Kiss Áron 7, Molnár Martin 6, Somoskövi Dani 4, Tóth-Szirmai Bazsi 4, Kenyeres Marci 4, Kovács Vince 3, Hatházi Bálint 1

Nagy-Horváth Szilvia: A Vasas meccs után pihenő nélkül következett az Óbuda elleni mérkőzés. Jó ritmusban kezdtük a találkozót, ott folytattuk, ahol a Vasas mérkőzést abbahagytuk. Elkerülhetetlenül következett egy hullámvölgy, ki nem kényszerített, eladott labdák, kimaradt könnyű helyzetek jellemezték a negyed végét, így az ellenfél kiegyenlített. Sikerült azonban ebből a hullámvölgyből kijönni, és ismét átvenni a vezetést, sőt, a harmadik negyed végére már 20 pontra növeltük az előnyünket. Az utolsó játékrészben sok volt a védekezési hiba és kimaradt helyzetek, de ennek ellenére a győzelmünk nem forgott veszélyben, így maradtunk az A csoportban, megtartottuk első helyünket.

„D” csoport

Budafoki Bikák – MAFC 56 -59 (15-21,12-8,12-5,6-12,5-11)

MAFC: Ódor 18, Dellei 10, Pap 6, Xuanhao 6, Kovács 6, Szőcs 4, Hábor 3, Salgó 2, Körtvélyessy 2, Marton 2, Gelencsér, Becze.

Csányi Kristóf: Ebben a fordulóban két nagyon fontos meccs következett, hiszen a tabellán mindenképpen meg szerettük volna ellenfeleinket.

Az első mérkőzést a Budafokkal játszottuk. A meccs elején nagyon hullámzó volt a játékunk, amellett, hogy szép dolgokat csináltunk, sajnos sok buta hibát is elkövettünk, így a második félidőre hátránnyal fordultunk. A harmadik negyedben folytatódott az idegek harca, de szerencsére tudtunk egy szintet lépni a védekezésben és a sok labdaszerzésnek és pontos támadásbefejezéseinknek köszönhetően meg tudtuk nyerni a meccset. Sok sikert kívánok a Budafok csapatának a továbbiakban!

MAFC Heisler – Kőbányai Darazsak/A  74-51 (24-6,13-24,19-6,18-15)

MAFC: Dellei Gellért 12, Körtvélyessy Pál 12, YE Xuanhao Bálint 10, Ódor Dávid 9, Becze Geri 9, Marton Vencel 8, Szőcs Lóri 5, Salgó Beni 3, Hábor Marci 2, Gelencsér Noha 2, Kovács Vince 2

Csányi Kristóf: Óriási lendülettel kezdtük a mérkőzést, leginkább agresszív védekezésünknek köszönhetően tudtunk sok indítást vezetni és ebből könnyű kosarakat szerezni, így már az első negyedben nagyobb előnyre tettünk szert. A második negyedben viszont felpuhult  a védekezésünk és a támadásinak ritmusa sem volt megfelelő, így ellenfelünk közelebb tudott jönni hozzánk. A második félidőre azonban ismét elővettük az agresszív védekezést, és támadásban is szépen járt a labda, így végül kettős győzelemmel jutottunk fel a „C” csoportba.

„J” csoport

Vasas Bolhák – MAFC Mokos 36-34 (6-11,12-6,6-8,12-7)

MAFC: Földi Ábel 8, Salgó Benedek 7, Szőcs Lóránt 6, Ye Xuanhao Bálint 3, Pöhm Rudolf 2, Gelencsér Noah Levente 2, Márton Vencel 2, Csete Lőrinc 2, Stégmár Balázs Ágoston 2, Tibay György László, Hábor Marcell Bence.

Balsay István: Két nagyon tanulságos meccsen vettünk részt a Gyermek Kupa 5. fordulójában. Az első meccsen a VASAS BOLHÁK ellen játszottunk egy igen intenzív és szoros, feszült meccset. Sajnos a sok kihagyott ziccer miatt, nyomás alatt nem tudtuk megtartani az előnyünket, így 36-34 re alulmaradtunk.

MAFC Mokos – Kőbányai Darázslányok/B 53-28 (17-0,11-6,16-2,9-10)

MAFC: Ye Xuanhao Bálint 13, Hábor Marcell Bence 8, Márton Vencel 7, Salgó Benedek 7, Tibay György László 5, Szőcs Lóránt 4, Földi Ábel 2, Veress Ákos 2, Gelencsér Noah Levente 2, Pöhm Rudolf 2, Csete Lőrinc 1, Stégmár Balázs Ágoston.

Balsay István: A második meccsen ki tudtuk javítani azokat a hibákat, amelyek az első meccsen sűrűn jelentkeztek, így agresszív védekezéssel és tudatos, pontos játékkal győztesen tudtuk elhagyni a parkettet.