2024. január 11., Simon János Kosárlabda Csarnok

Budapesti Honvéd/B – MAFC/A 45-92 (4-26, 21-24, 9-23, 11-19)

MAFC: Deme 28/12, Irk 12, Németh 11, Turcsányi 11/3, Szekeres 9. Cs: Viola 2, Szigeti 9, Tölgyesi 4, Szele 2, Kis 2, Vajda 2.

Maurer Csaba: A téli szünetben tudtunk egy kicsit lazítani, amire szükség is volt. Ennek megfelelően viszont keveset készültünk együtt, és ez óvatosságra intett minket a piros-fehérek fiatalabb kadett csapata elleni mérkőzés előtt. A hazaiak nélkülözték az „A” csapatukba feljátszó két válogatott játékosukat, így azért könnyebb dolgunk volt. Korán eldöntöttük a meccset és a folytatásban is voltak jó pillanataink, Deme extrája mindenképpen kiemelendő. Jól jött egy ilyen jellegű meccs a téli szünet után!

2024. január 15., Menyecske Aréna

MAFC/A – NKA Pécs/A 62-82 (22-22, 11-18, 15-19, 14-23)

MAFC: Németh 7, Turcsányi 13/9, Deme 8, Szekeres 7, Irk 3. Cs: Szigeti 5, Viola 17/3, Szele 2, Tölgyesi, Vajda, Bakos.

Maurer Csaba: Lehet hiányérzetünk a bajnokesélyes pécsiek elleni mérkőzés után, ugyanis a játék képe alapján nem volt ekkora különbség a két csapat között. Még úgy sem, hogy a most kifejezetten erős kerettel érkező NKA jól is játszott, válogatott, meghatározó játékosai sokat tettek hozzá a mérkőzéshez. A találkozó nagy részében tudtuk tartani a lépést a vendégekkel, de volt 2-3 pár perces periódus, amikor elléptek tőlünk. Ezek annak is volt köszönhetőek, hogy csapatunkból nem mindenki tudta felvenni a meccs ritmusát. Összességében jó meccsünk volt, közeledünk a legjobbakhoz!