Nemzeti Fiú Junior Bajnokság, Selejtező II., E csoport

MAFC – TSE Basket U18 82-53 (23-14, 18-9, 26-18, 15-12)

MAFC: Sántha 11, Tóth VJ 16, Tökölyi 4, Takács 6, Pintér 5/3. Cs: Vincze 17/12, Irk 2, Ye 10/6, Dzsaja 4, Tompos 5, Hrehuss 2.

MAFC – Egri VSI KOK/A 68-61 (29-16, 12-19, 17-11, 10-15)

MAFC: Tóth VJ 14, Vincze 9/3, Takács 8/6, Sántha 9, Tökölyi 3/3. Cs: Irk 13, Ye 6/6, Pintér 6/3, Dzsaja, Tompos, Hrehuss.

Alba Fehérvár – MAFC 57-55 (14-15, 20-15, 9-9, 14-16)

MAFC: Vincze 4, Irk 11/6, Sántha 10/3, Tóth VJ 9, Tökölyi 2. Cs: Pintér 16/3, Tompos 2, Dzsaja, Ye, Hrehuss 1.

Hencsey Tamás: Az első nap mindkét mérkőzésünket sikerült megnyerni. Vasárnap az Alba ellen játszottunk egy végletekig kiélezett meccset, amit végül elveszítettünk. Sajnos megint volt egy sérülésünk, ami azért is különösen fájó, mert hetek óta nem tudunk 5:5 ellen gyakorolni a sérülések miatt. A legfontosabb viszont az, hogy a három mérkőzésen voltak kimondottan jó egyéni teljesítmények. amelyek a jövőre nézve bizakodásra adnak okot.

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság, Alapszakasz, C csoport

2022. október 7., Ludovika Aréna

Budapesti Honvéd SE/B – MAFC 53-65 (11-16, 16-22, 11-16, 15-11)

MAFC: Vincze 6, Sántha 11, Tökölyi 17/9, Irk 2, Tompos. Cs: Pintér 10, Tóth VJ 19, Ye, Dzsaja.

Hencsey Tamás: Először is gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Rosszul kezdtük a mérkőzést, hiszen az első öt percben csak egy kosarat tudtunk szerezni. A helyzeteket szépen kialakítottuk, de nem tudtuk őket gólra váltani. Aztán a negyed második felében összeállt a védekezésünk és a támadásaink is pontosabbak lettek. Ezután már végig kézben tartottuk a mérkőzést. Külön öröm, hogy a fiúk a speciális játékokat, melyeket időkérésnél kértem tőlük, szinte hibátlanul játszották le. A mérkőzés egyes szakaszaiban öröm volt nézni,  ahogy kosárlabdáztak.