MAFC Budapest – Orange 1 Bassano (olasz) 81-63 (19-14, 16-15, 23-12, 23-22)

MAFC: Szabó 6, Tóth VK 12/3, Pintér 27/9, Szász, Matejovics 13. Cs: Tóth VJ, Takács, Molnár, Sántha 2, Divinyi-Tóth, Hadházy-Baráth 19, Komjáti.

Február 4., péntek

MAFC Budapest – BC Napoli Basket (olasz) 69-48 (18-7, 15-16, 16-16, 20-9)

MAFC: Szabó 5, Tóth VK 14/9, Pintér 11, Szász 6, Matejovics 17/3. Cs: Tóth VJ 6, Takács 2, Molnár 5, Sántha 3/3, Hadházy-Baráth.

Február 6., vasárnap

C.S. U-BT Cluj Napoca (román) – MAFC Budapest 81-60 (19-19, 17-12, 26-11, 19-18)

MAFC: Molnár 6, Tóth VK 9/6, Pintér 12/3, Szász 8, Matejovics 8. Cs: Tóth VJ 2, Takács, Sántha 11/3, Divinyi-Tóth 2, Komjáti 2.

SBK Junior Levice (szlovák) – MAFC Budapest 80-47 (17-14, 21-15, 23-6, 19-12)

MAFC: Tóth VJ 14, Molnár 3/3, TóthVK, Pintér 16/9, Szász 4. Cs: Takács 5, Sántha 5, Divinyi-Tóth, Komjáti.

Lakits András: Az U20-as EYBL csoportunk második fordulójára Lévára utaztunk.

Az első nap az olasz Bassano volt az ellenfelünk. Az első fordulóban már találkoztunk velük, de ahhoz képest egy jelentősen átalakult csapattal érkeztek, szerencsére az eredmény ennek ellenére hasonlóan alakult. Lassan rázódtunk bele a megfelelő tempóba, sokat hibáztunk védekezésben, de a harmadik negyedben összeállt a védekezés és majdnem 7 percig nem kaptunk kosarat. Ezalatt egy magabiztos előnyt tudtunk kiépíteni és ennek megfelelően tudtuk megnyerni a meccset.

A második napon a szintén olasz Napoli volt az ellenfelünk, egy nagyon jó szerkezetű és gyors alakulatról van szó. Óriási energiákat rakott bele a csapat a meccsbe már a legelejétől kezdve. Mindkét gárda nagyon fizikálisan játszott, nagyon örültem, hogy fel tudtunk nőni ehhez a feladathoz. Sajnos a második negyedben Hadházy-Baráth Ádám egy kitámasztásnál combsérülést szenvedett, a gondjainkat pedig tovább tetézte, hogy Szabó Máté egy ütközés alatt maga alá gyűrte a bokáját, így őt is elvesztettük. A lendületünket szerencsére ezek sem törték meg és óriásit küzdve tudtunk legyőzni egy nagyon jó erőkből álló csapatot.

A szünnap után, az utolsó napon, két mérkőzés várt ránk a Kolozsvár és a hazai Léva ellen.

Jól kezdtük a reggeli találkozót, de egy vétlen helyzetben újabb alapemberünk, Matejovics Máté is bokasérülést szenvedett. Ezt már sajnos nem bírtuk el és ellenfelünk fokozatosan őrölt fel bennünket. A végére nagyobb különbség alakult ki, nem volt csoda, hiszen alapemberek estek ki, és a csapat többi tagján is egyre erősebben mutatkoztak a fáradtság jelei.

A negyedik mérkőzésen a szűk keret ellenére is megpróbáltunk helytállni. Sajnos itt már rögtön az elején látszott, hogy nem lesznek győzelmi esélyeink, ennek ellenére a fiúk küzdöttek becsülettel, amíg futotta ez erejükből. Őszintén sajnálom, hogy az utolsó két meccs így alakult, mert teljes kerettel nagyon jó meccseket tudtunk volna játszani ezekkel a csapatokkal is.

Összeségében felemás érzéseim vannak a tornával kapcsolatban. Kifejezetten rosszkor jött az alapembereink sérülése, ugyanakkor az első két mérkőzés nagyon hasznos volt számunkra. Kár, hogy nem tudtuk teljes kerettel befejezni a tornát. Reméljük, hogy mindenki a lehető leghamarabb vissza tud majd térni a pályára.

Kiemelt junior bajnokság, Alapszakasz

Gabányi László Sportcsarnok

2022. február 13.

MAFC – NKA Pécs/A 56-66 (11-21, 14-20, 17-12, 14-13)

MAFC: Tóth VK 15/6, Molnár 6, Tóth VJ 6, Takács, Sántha. Cs: Pintér 27, Szász 2, Varga, Komjáti, Divinyi-Tóth.

Lakits András: Gratulálok a Rátgéber Akadémiának a győzelemhez!

Mindkét oldalon sok hiányzó volt, nálunk sajnos senki sem tudta a sérültek közül vállalni a játékot, de ellenfelünk sem volt könnyebb helyzetben.

Mindkét oldal más taktikával próbálta ellensúlyozni a hiányzókat, hol az egyik, hol a másik csapat akarata érvényesült jobban. Sajnos a pécsieknek voltak hosszabbak a jó periódusaik. A sok eladott labda megpecsételte a sorsunkat, de a fiúk nagyot küzdöttek, többször is közelebb kerültünk, de végül nyerni nem volt esélyünk.

Minket érzékenyebben érint minden sérülés, így talán jobban megéreztük alapembereink hiányát. Most egy kisebb szünet következik, remélhetőleg ez alkalmat nyújt a sérülteknek is a rehabilitációra, hiszen hamarosan kezdődik a rájátszás számunkra is.

Fotó: Tökölyi Csaba