Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi Keleti csoport, 2. forduló

BME-MAFC- Eszetrházy SC  72-76 (25-23; 18-15; 21-14; 8-24)

BME-MAFC: Koflanovics -, Vargovics 2, WEIDINGER 10, TÓTH 29/6, Vas 9. Csere: Pollák 12/3, Géczi 4, Papp 4, Bartha 2, Szenti -, Molnár,Horváth n.j.. Edző: Weisz-Tiba Klára

Eszterházy SC:  BOTKA 19/6, Bajusz 3, GILSZKI 22/12, TAKÁCS 7, Gaál 5. Csere: Kerekes 4/3, RÉKASI 12/6, Molnár 4, Ficsor -, Kelemen -, Kovács, Albach n.j. Edző: Klepej Roland

A mérkőzés jelentős késéssel kezdődött a szokásosnál is borzalmasabb budapesti közlekedésnek köszönhetően. Ám az egyetemisták nem sokáig puhatolóztak, rögtön egymásnak estek. Tóth Kornél (29/6 pont, 7-7 lepattanó-kiharcolt fault, 5 szerzett labda) szédületes triplával indított, majd nem sokkal később bevágott még egyet. Mellette Vas gyűjtögette szorgalmasan a lepattanókat, és a pontokat. Mezőnyben Weidinger Áron (10 pont, 9 lepattanó, 3 kiharcolt fault) tűnt ki minden fronton. Pollák triplája akár a korona is lehetett volna az igen tetszetős első 7 percre, ahol a hazaiak elhúztak 20-11-re, ám kezdtek megérkezni az egriek is. Gilszki Erik (22/12 pont, 6-6 lepattnó-eladott labda, 5 gólpassz) ekkor már a második tripláját süllyesztette a vendéglátók gyűrűjébe. Majd társult mellé a kispadról beszálló Rékasi Bojta (12/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) is.

A második negyed két vendég kosárral kezdődött. Ám ekkor újra magához ragadta a BME-MAFC a karmesteri pálcát és a kapitány, Pollák Árpád vezetésével 5 perces lehengerlő játékkal tetemes előnyre tett szert. Az 1 pontos egri előnyből 13 pontos budapesti vezetés lett pillanatok alatt. Klepej mester 2.időkérése után sikerült elállítani a „vérzést” vendég oldalon. Majd jött Botka-Gilszki-Rékasi, és kissé visszabillentették az egyensúlyt. A szünetre 43-38-as eredménnyel tértek pihenni a felek.

Fordulás után a 12-es mezben játszó Tóth Kornél húzta a BME-MAFC szekerét. A csapatban újonc Papp Máté is megszerezte első pontjait. A másik oldalon a másik 12-e, Gilszki Erik találataira alapozva próbált meccsben maradni az Eszterházy SC.

A negyedik negyed tetemes, 12 pontos hazai előnnyel indult. Ekkor Botka Botond (19/6 pont, 5 lepattanó, 4 kiharcolt fault, 3 gólpassz), a vendégek kapitánya begyújtotta a rakétákat, és Gilszkivel az oldalán percről percre faragták hátrányukat. Hazai oldalról csak elvétve érkezett válasz. Ráadásul nagyon hamar meglett a csapatfault is, bár védekezési stílust inkább az egri csapat váltott. 5 perccel a vége előtt teljesen nyílttá vált a meccs. Nem működtek a dobások a BME-MAFC-nál. Az Eszterházy pedig szépen végigbüntetőzte a hátralévő időszakot, amivel javukra fordították a meccset.

Weisz-Tiba Klára: Lényegében végig vezettünk a meccsen, csak a végén nem, amikor a legfontosabb lett volna. Csalódott vagyok, de még nagyon az elején járunk, ennél sokkal nagyobb pofonokból is felállt már ez a csapat. Hiszek a játékosaimban. Ki fog jönni az évek óta beletett rengeteg munka, úgyhogy töretlenül dolgozunk tovább. Sok sikert kívánok az egri csapatnak.

Klepej Roland: Először is szeretnék köszönetet mondani a BME-MAFC csapatának azért, hogy ennyire sportszerűek voltak és megkaptuk a megfelelő bemelegítési időt a hosszúra nyúlt utazás után. Egyszerűen nem tudom, mikor kell elindulni ahhoz, hogy normális időpontban oda tudjunk érni egy mérkőzésre. Sajnos ezzel a pesti forgalommal megküzdöttünk. Ez látszott is a mérkőzés elején, nagyon nem találtuk a ritmusunkat, rettentő pontatlanok voltunk. Aztán amint sikerült felkeményíteni a védekezésünket közelebb tudtunk férkőzni. A 3.negyedben meglépett a BME-MAFC, viszont az utolsóban 8 pontot engedélyeztünk nekik. Jó védekezésünkből gyors támadásainkat be tudtuk fejezni. Sok sikert kívánok a BME-MAFC-nak a továbbiakban.