Az Újbuda MAFC U21 nyerte a Piros csoport alapszakaszát, így sorozatban negyedszer is ott lesz a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság nyolcas döntőjében. Garai Péter együttese végig magabiztos teljesítménnyel, 19 győzelemmel és 3 vereséggel végzett az élen, elsőségét már két fordulóval a reguláris szezon vége előtt bebiztosította. Hab a tortán, hogy a bajnokság legjobb dobója is a mieink közül került ki: meccsenként 22,78 ponttal Molnár Tamás volt a mezőny legeredményesebb játékosa.


Már a felkészülési időszakban érezni lehetett, hogy az utóbbi évek legerősebb, legmélyebb MAFC-os keretét sikerült kialakítani a legidősebb utánpótlás-korosztályban. Az MKOSZ az A csoportos fiatalszabály kivezetésével párhuzamosan egy évvel megemelte az előző kiíráshoz képest a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokságban korlátozás nélkül szerepeltethető játékosok felső korhatárát azzal, hogy továbbra is a 2004. január 1-én és később születettek játszhatnak a sorozatban, illetve a korábbi három helyett meccsenként két, 2002-03-as korosztályú túlkoros is nevezhető a keretbe. Ezen változások természetesen minden csapat mozgásterét egyformán növelik, de számunkra különösen nagy erősítést jelentenek a saját nevelésű Herló-Biber páros és a tavalyi győztes Honvédtól érkező magasember, Vámos Ádám révén, ráadásul a 2005-ös évjáratot képviselő, Kecskeméten pallérozódó Dobos Máté személyében még egy utánpótlásszinten sok nagy csatát megélt centerrel is erősödtünk, míg az előző kiírásban 5. helyezett alakulat többi kulcsembere szintén szerződést hosszabbított.
Két 3. és a legutóbbi 2. helyezés, illetve az említett erősítések után egyértelmű cél volt a bajnokság első szakaszára, hogy csoportelsőként harcoljuk ki az újabb országos döntős szereplést. Könnyítette helyzetünket, hogy az előző kiírás piros csoportos győztese, a Cegléd U20 a nagycsapathoz hasonlóan feloszlott, viszont a felnőttekkel együtt érkezett az első osztályból az a Kaposvár, amely tavaly a veretesebb NB I. A-s mezőnyben is kiharcolta a döntős szereplést és a 6. helyen végzett, a Vasas és a TF pedig évek óta meghatározó erőt képvisel a sorozatban, de a tavalyi szereplés alapján a MEAFC-cal és a Jászberénnyel is számolni kellett. A fóti szezonnyitón aratott magabiztos győzelmet követően a Vasas ellen a felnőttek után fiataljaink is vereséggel (70-93) mutatkoztak be hazai pályán. A folytatásban viszont 15 bajnokin, avagy 140 napon keresztül veretlen maradt a Garai-legénység, vagyis sorozatban valamennyi riválisát legyőzte, a TF-et (60-87) és a piros-kékeket (60-66) is felülmúlta idegenben. A Tehetséges Fiatalok elleni hazain aztán megszakadt listavezető csapatunk nyerő szériája (83-93), de a Nyíregyháza és a MEAFC (85-83) legyőzésével ezzel együtt biztossá vált első helyezésünk, a DKKA és a Kaszások otthonában már tét nélkül készülhettek a nyolcas döntőre a fiúk. Nagy fegyvertény, hogy az 1. helyet és a 19-3-as mérleget igen sűrűn változó összeállításban sikerült elérni, összesen 22 játékos lépett pályára színeinkben az alapszakaszban, de senki nem játszott mind a 22 mérkőzésen, a felnőttek közt legtöbbet játszó négyesből Vámos hétszer, Pintér és Kovács hatszor-hatszor, Biber pedig egyszer sem szerepelt ebben a korosztályban. A nyolcas döntőt a felnőtt NB I. küzdelmeinek befejezte után, május 30. és június 1. között rendezik, a helyszínt a mezőny ismeretében, a rendezni kívánó klubok pályázatai alapján jelöli ki a szövetség a következő hetekben. Már biztosította részvételét a tornán az A csoportos alapszakasz képzeletbeli dobogóját elfoglaló három kiemelt akadémia, a Honvéd, a DEAC és az NKA Pécs, valamint a mögöttünk a 2. helyre odaérő Vasas, negyeddöntős ellenfelünk, az NB I. A-s pontvadászat 4. helyezettjének kiléte viszont még nem ismert, az utolsó forduló előtt az egyformán 15-10-es mutatóval álló Zalaegerszeg, Sopron és Oroszlány is reménykedhet az egyenes ági nyolc közé jutást jelentő pozíció megszerzésében, amelyhez jelenleg az egymás elleni eredmények alapján a ZTE áll legközelebb.
Molnár Tamás nem csupán csapatunk, a teljes bajnokság legjobb dobója volt meccsenként 22,78 ponttal, amelyet 18 találkozón, átlagosan 25 játékperc alatt, többnyire csereként beállva ért el. „Tavaly nem sikerült összehoznunk az 1. helyet a bajnokság első szakaszában, ami aztán a döntőn vissza is ütött, így idén mindenképpen ez volt a célunk. Szerintem az volt a kulcs, hogy mindenki mindig a maximumot akarta kihozni magából, aki pályára lépett, függetlenül attól, hány percet kap és ki az ellenfél” – nyilatkozta a csapat sikeréről. „A szezon elején még elképzelni sem tudtam, hogy pontkirály lehetek, csak azt éreztem, hogy idén nagyobb szerepet fogok kapni U21-ben, amit mindenképpen ki kell használnom. Aztán az idény közben tudatosult bennem, hogy odaérhetek a legjobb dobók listájának az élére, ebben a csapattársak és az edzők is rengeteget segítettek, amiért nagyon hálás vagyok nekik. Rengeteget jelent nekem ez az elismerés” – árulta el Molnár, aki szülei keze alatt, Törökbálinton kezdett el kosárlabdázni, tízéves kora óta klubunk játékosa és már második éve tagja a felnőttcsapatnak. A legeredményesebb pontszerzők listáján a BKG-s Arnóczi Áron volt a legnagyobb ellenfele, sokáig a nála két évvel idősebb hátvéd állt az élén, ám az újbudai egymás elleni meccsen fordult a kocka: bedobónk 55-ös teljesítményindex mellett 43 pontot szórt a 144-69-es győzelem alkalmával, ezzel átvette a vezetést az átlagok tekintetében, végül meccsenként közel egy egységgel lett ponterősebb. Triplaspecialistánk védőmunkáját dícséri, hogy 2,39 labdaszerzéssel ebben a mutatóban is ott volt a legjobbak között, a toplista 6. helyén zárt.
A 2007-es születésű bedobónak egyszerre három fronton kell helytállnia: egyértelműen vezérnek és 27 pont feletti átlaggal szintén legjobb dobónak számít saját korosztályában, a juniorok között, illetve a felnőtteknél is egyre fontosabb szerepet tölt be, a Kaszások otthonában úgy szerzett 13 pontot, hogy ötből négy távoli dobása a gyűrűben kötött ki. „Nem a legegyszerűbb feladat váltogatni a csapatokat és a szerepeket, ez főleg akkor jelent kihívást, amikor egy nap három meccsem is van három különböző bajnokságban. Próbálok mindig csak az adott mérkőzésre és az ottani feladataimra fókuszálni, és kizárni a zavaró tényezőket, amik kizökkenthetnek.” 2007-es születésű tehetségünk ennek ellenére bízik benne, hogy még számos nagy téttel bíró találkozón kell bizonyítania az idényben, érmekkel és Eb-szerepléssel szeretné feltenni a koronát remek szezonjára. „Először U19-ben ér véget az év a B döntővel, ahol a győzelemre hajtunk. A felnőtt Piros csoportban jövő szerdán kezdődik a rájátszás, idén sem lesz egyszerű a Nyíregyháza elleni negyeddöntő, de nagyon elszántak és felkészültek vagyunk. Az U21-es döntőben pedig egyértelműen az éremszerzés a cél. A magam részéről szeretném a legjobb formámat hozni és mindent megtenni a csapatok eredményessége érdekében az utánpótlás döntőkön, felnőttben pedig minden percet ki kell használnom, amit kapok. Ha mindez sikerül, lehet esélyem a végső cél elérésére: bekerülni a nyári U18-as Eb-keretbe” – árulta el 18-as számú játékosunk, aki idáig minden összetartásra meghívót kapott a július végi, romániai B divíziós kontinensviadalra készülő nemzeti együttes szövetségi kapitányától, Pethő Ákostól.
Szép volt, fiúk, bravó, Tomi, csak így tovább!