U15 - Túl a selejtezőkön

11 október 2017 Szerző:

2003 - as születésű csapatunk már két selejtező körön is túl van, a 2 - 4 - es mérleg eredményeképp pedig eldőlt, hogy a regionális bajnokságban folytatják a Fiaink

Kiss Lenke KS - MAFC/B 101-52 (34-12, 15-12, 33-12, 19-16)

MAFC/B - Szombathelyi Sportiskola KA/A 34-93 (9-25, 4-21, 7-25, 14-22)

PVSK - Panthers - MAFC/B 49-65 (13-21, 12-17, 14-14, 10-13)

Az első napon két ellentétes meccset játszottunk, két felsőházba igyekvő ellenfél ellen. A Kiss Lenke csapata ellen bátran támadtuk a gyűrűt és nem ijedtünk meg a fizikálisan sokkal erősebb ellenfelünktől. Ez a hátrányunk inkább a védekezésünkben mutatkozott meg, rengeteg támadólepattanót és második szándékú kosarat engedélyeztünk ellenfelünknek, akik éltek is a lehetőséggel. Első mérkőzésünk volt ez a kadett korosztályban, örülök, hogy láttuk mire kell felkészülnünk a továbbiakban.

A délutáni mérkőzésünkön pedig azt láttuk, hogy hova kell eljutni védekezésben. A Szombathely egy jó alkatú, agresszíven védekező csapat és itt bizony meglátszott a rutintalanságunk támadásban. Kapkodtunk és rengeteg leütéssel próbáltunk operálni, ami ezen a szinten már nem működik.

Harmadik meccsünkön a házigazda PVSK gárdája várt ránk. Az eredményekből ítélve szoros találkozóra számítottunk, nem tévedtünk. Egy kiélezett találkozón, főleg agresszivitásunknak köszönhetően, végig előnyben játszva tudtunk nyerni a Pécs ellen. 28 támadólepattanót szereztünk ami szép teljesítmény fiatalként.

Alba Fehérvár/A - MAFC/B 122-35 (34-6, 34-7, 33-17, 21-5)

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - MAFC/B 102-55 (32-16, 22-9, 21-11, 27-19)

MAFC/B - Lehel Kosársuli 85-58 (18-20, 16-15, 26-5, 25-18)

Második selejtező forduló első meccsét a tavalyi bajnok Fehérvár ellen játszottuk.
Ez tökéletesen látszott az első félidőben, ellenfelünk egy csapdázós letámadást gyakorolt rajtunk, amihez mi sajnos jól asszisztáltunk. Az sem segített, hogy elképesztő százalékkal céloztak a 3 pontos vonalon túlról. A második félidőben türelmesebben támadtunk a letámadás ellen, így legalább tudtunk mit gyakorolni ezen a mérkőzésen is.

Este a Kőbánya/A csapata következett. Negyedenként 5 percig tudtunk partnerek lenni, de a fizikális különbség itt is megmutatkozott.

Másnap a Lehel kosársuli csapatával játszottunk. Álomszerű kezdés után (12-2), nagyon visszaesett a játékunk, ennek köszönhetően 1 pontos hátránnyal vonultunk a szünetre. A második félidőben teljesen más felfogással léptünk pályára. Remek védekezéssel 26-5-re nyertük a 3. negyedet és most a folytatásban is tudtuk tartani a szintet.

A mérkőzés rövid videós összefoglaló is készült, ami a következő linkre kattintva érhető el: http://lsu.hu/kosarlabda-mafc-b-lehel-kosarsuli-8558-2017-09-30/

Összességében remekül szolgálta a felkészülésünket ez a két torna. Láttuk miben vagyunk lemaradva és mi az ami erősségünk lehet a továbbiakban.

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.