Álomkezdés után biztos győzelem

21 október 2016
Szerző:  Botár László

Szenzációsan kezdtek Fiataljaink az U16-os EYBL-tornán, s fölényes győzelmet arattak a lengyel Zary csapata ellen

UKS Chromik Zary - MAFC Budapest 44-68 (7-17, 20-16, 9-21, 8-14)

MAFC: VANTAL 12/6, Pfandler 9, LIMPEK 12, Dormán 4, KIS B. 11. Cs.: Bálint 2, Párkányi 4, Kovács G. 5, Mózer 5, Vranek 2, Kiss, Herló 2.

Hazai rendezés ide vagy oda, Vittay Ambrus, Szijártó Márton és Világos András tanítványain nyoma sem volt semmiféle lámpaláznak, kezdeti idegeskedésnek.

Villámgyors, szebbnél szebb akciókat vezetve egy 11-0-s két és fél percet „repesztettek” a srácok. Az érthető lengyel időkérés megtörte a lendületet, következett két lengyel kosár, majd a negyed középső periódusában percekig virított 4-11 – mi voltunk a hátul álló „vendégek” – az eredményjelzőn. Hosszabb kosárcsendünket Kovács Gergely törte meg, majd visszaállt a 10 pont körüli előnyünk.

Eladott labdákkal kezdték a srácok a második szakaszt, szerencsére nem tudott érdemben felzárkózni a lengyel együttes. Magas játékosaink, Mózer Márton és Kis Balázs villanásával tartottuk az előnyt. A félidő végén ismét becsúszott pár eladott labda, 6 pontra feljöttek a lengyelek.

És lendületben is maradtak szünet után, 5-0-lal indítva a második félidőt – az első hajrájában, s a második elején egy 11-0-t produkálva - 1 pontra felzárkóztak. Úgy látszik, ez kellett a srácoknak, a kiélezett helyzet a legjobbat hozta ki belőlük. Ismét a meccs elején látott szellemes akciók ügyes üres befutások követték egymást. Emellett kellett a hatékony, agresszív védekezés, amelyből indultak, s néhány könnyű kosarat szereztek a srácok. Szenzációs, 12-0-s „száguldást” mutattak be a fiúk, s a roham Vantal András remek triplájával zárult. Ezzel eldőlt a meccs, közel 20 pontos előnnyel várhatták fiaink a záró 10 percet. Ebben már mindkét oldalon többnyire azok a játékosok szerepeltek, akik a meccs korábbi időszakában kevesebb lehetőséget kaptak. Végül úgy arattak fiaink fölényes 20 pont fölötti győzelmet, hogy a négy negyedből háromban is 10 pont alatt tartották ellenfelüket.

Vittay Ambrus: - Gratulálok a csapatnak. Összes játékosom, és a szakmai stáb tagjai is hozzátették a magukét a győzelemhez. Külön öröm volt a számomra, hogy az első pillanattól kezdve a játékosok hajtásával, s a szurkolók buzdításával olyan légkört tudtunk teremteni, ami a csapatnak fekszik, s ezzel illetve hatékony, kemény védekezésünkkel megalapoztuk a győzelmet. Készülünk tovább, ezúton is köszönjük a szurkolást, reméljük, a holnapi meccsünkre is sokan kijönnek buzdítani a srácokat. Hajrá MAFC!

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.