A szédületesen pattogtató Toney McCray vezérletével rövid időn belül másodjára kaptuk el a Jászberényt és ezáltal újra felcsillant a remény playout elkerülésére

JP Auto-Jászberényi KSE – Budapest MAFC 84-94 (20-24, 21-19, 18-27, 25-24)
Jászberény, Belvárosi Általános Iskola,
V.: Cziffra Cs., Frányó P., Fodor A. (Hartyáni Zs.)

JKSE: Nelson 11/3, RAKICS 24/6, Wallace 15/3, Lucsics 2, SEJFICS 14. Csere: BAZSÓ 12/9, Cseh 2, Kerpel-Fronius 4.

MAFC: HOT 18/12, FODOR 13/6, MCCRAY 33/15, DUKICS 20/6, Cvetkovics 6. Csere: Lakits -, Peringer -, Misek 4, Lakosa -.

Egy hete ért véget a honi bajnokság alapszakasza, így sok idő nem volt pihenni az alsóházi rájátszás küzdelmeire. A szakmai stáb igyekezett frissíteni a legénységünket, hiszen a pontvadászat véghajrájában minden korábbinál erősebb próbatételek következnek. A csapat nem tett még le a "csont nélküli" bennmaradásról, ezért Misekék nagyon koncentráltan melegítettek a jászberényi Belvárosi Általános Iskolában.

Hatalmas iramban indult a mérkőzés, szűk két perc alatt 13 pontot gyűjtöttek csapatok. Nálunk Fodor 2+1-e és Duka triplája, berényi oldalon pedig Lucsics tempója és Sejfics gyors öt egysége adta meg az alaphangot. Marci Dusant találta meg a palánk alatt, majd Toney dobott ziccert faulttal együtt (7 - 11).

Rosszul dobtak a hazaiak, de Rakics büntetőivel közelíteni tudtak. Fodor meglátása újabb McCray kosarat eredményezett, ráadásul hátvédünk a rákövetkező támadásban maga is beköszönt távolról, úgy tűnt az utóbbi időszak lendületes támadásvezetése ma új szintre emelkedett. Dusan közelijével már a tízpontos differenciát ostromoltuk, Nikola Lazics ezért időt kért (11 - 18).

Dukics és Rakics percei következtek, centerünk négy, míg a jászsági hátvéd hét ponttal tolták meg csapatuk szekerét. Ezekben a percekben nem ültek a külső dobásaink és egy - két bosszantó eladott labdánkból visszakúsztak a fehér mezesek a játékrész végére (20 - 24).

Amerikai csatárunk, Toney nyitotta a második negyedet, méghozzá nem is akárhogyan: légiósunk két trojkát küldött a helyére és elégedetten konstatálta, hogy sikerült meglógnunk tíz egységgel. A fiatal Bazsó törlesztette az egyik kintit, de Levi rögvest válaszolni tudott. Rajtuk kívül mindenki másnak szinte bedeszkázták a gyűrűt, de ez nem zavarta őket az újabb kosárváltásban. Végül a külön párharcból ezúttal ellenfelünk jött ki jobban, büntetője és Wallace közelije után Garai Péter kérte a játék megszakítását (28 - 34).

Felváltva estek a kosarak, mindkét alakulat bele-belehibázott a védekezésbe vagy kizárásba és annyira már bemelegedtek a játékosok, hogy ezeket a kihagyásokat azonnal büntessék. Ez az adok-kapok megtörte a ritmusunkat és az utolsó minutumra fordulva már csak egyetlen pont maradt az előnyünkből. Időkérésünket követően Fodor emelt be egy lélekemelő triplát, de az ihletett formában játszó Rakicsnak még maradt ideje, hogy végigrobogjon a pályán és egy klasszis megmozdulással elorozta tőlünk a slusszpoént (41 - 43).

Már jó ideje jellemző kis csapatunkra a kiváló kezdés, de ezeket rendre egy gyengébb periódus követte, így a MAFC szurkolók joggal tarthattak a kritikus harmadik negyedtől. Aminék is tudták, hogy a félidő után kettőzött erővel kell folytatniuk a küzdelmet, ha komolyan el akarják hozni a két pontot riválisunk otthonából.

Ismét jól kaptuk el a rajtot, a még dobást nem hibázó Toney duplája és triplája valamint Fodor Marci és Amin Hot további öt egysége talpra ugrasztotta a kispadunkot. Wallace és Nelson tartotta a lelket vetélytársunkban, de ebben a periódusban szinte ellenállhatatlanul játszottunk. Remek kiválasztással és parádés hatékonysággal célzó brigádunk Toney büntetőivel megint a lélektani tíz pontos különbséget súrolta (49 - 58).

Tengerentúli játékosunk 20 (!!!) szerzett pont után hibázott először dobást, ideiglenes megtorpanásunkat pedig Nelson használta ki könyörtelenül. Duka vette át a stafétát, harcos megmozdulásai révén tartottuk a fórt. Amin pörkölt be egy távolit, immáron kétszámjegyűvé duzzadt a differencia. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy ekkortájt a Jászberénynek semmi sem sikerült, Nikola Lazics kénytelen is volt az asztalhoz lépni (55 - 65).

Nem jöttek be a változtatások, montenegrói irányítónknak viszont újból elsült a keze a 6.75-ös vonalon túlról. Büntetőkből tudtak újra eredményesek lenni a kék-fehérek, de a négy szabaddobásra Nebojsa kontrázott rá brusztos ziccerrel. A megítélt plusz egy sajnos célt tévesztett, de így is biztató állás mellett készülhettünk a záró etapra (59 - 70).

Az utolsó tízperc elején megint ledobták az ékszíjat a csapatok, a mérkőzés kezdetéhez hasonlóan ismét 13 pontot termeltek a játékosok nem egész két perc alatt. Ezúttal azonban mi jöttünk ki jobban a rohanásból, Amin harmadik hármasát követően Toney kapta el újra a fonalat és egy általa megszerzett támadólepattanó visszatételét még szabálytalanul sem tudta megállítani ellenfelünk. Befagyott az eredményjelző, de az idő nekünk dolgozott, hat perccel a lefújás előtt az addigi legnagyobb vezetést tudhattuk magunknál. (64 - 78).

Rakics csúszott át a védelmünkön, de a zárkózási kísérletet csírájában fojtottuk el, ugyanis Garai Péter azonnali időkérése és a felrajzolt figurából érkező újabb Toney-tripla kézzelfogható közelségbe hozta a hőn áhított MAFC győzelmet (66 - 81).

Vendéglátóink érezték a kést a torkukon és belekezdtek egy utolsó nagy hajrába, aminek folyományaként ha apránként is, de elkezdték ledolgozni a különbséget. Sejfics, Rakics és kisebb meglepetésre Bazsó is nehezebbnél nehezebb dobásokat süllyesztettek el a gyűrűnkben és másfél perccel a vége előtt már csak négy maradt a pár perccel korábban még tizenötös előnyünkből. A hirtelen forróvá vált talajon ki más, mint Toney segített átlendíteni minket, egy középtávolit és egy hármast is emberrel együtt vert be az extázisban játszó spílerünk és ezzel szertefoszlatta a berényi álmokat (83 - 90).

Az utolsó másodpercekben még Amin és Marci is betaláltak, majd Wallace egy büntetője alakította ki a végeredményt. A lefújás pillanatában óriási érzelmek szabadultak fel a játékosainkból és a szakmai stábból egyaránt, a pályán ölelkezve önfeledten ünnepelték a sikert Kedvenceink (84 - 94).

Az idegenbeli bravúrgyőzelem komoly lökést adhat nekünk a folytatásra, szükségünk is van rá, hiszen most három nehéz hazai párharc következik! Gyertek ki szombaton a DEAC ellen és építsünk közösen győzelmi sorozatot!

Hajrá Budapest, Hajrá MAFC!

Nikola Lazics: – A MAFC megérdemelten nyerte meg a találkozót, mert a játék minden elemében jobb volt. Mi nem tudtuk megvalósítani, amit elterveztünk, s könnyű pontokat engedtünk ellenfelünknek. A védekezésünkről mindent elmond, hogy hazai pályán kilencvennégy pontot kaptunk.

Garai Péter: – Van egy rendszer, amit játszunk, s ez most jól működött. Amikor pedig megfordulhatott volna a találkozó kimenetele, akkor mindig volt valaki, aki átlendítette a csapatot a holtponton. Jól játszottunk, s szombaton hazai pályán szeretnénk a DEAC ellen is nyerni.

A mérkőzést követő sajtótájékoztató:

(Forrás: Jászberényi KSE hivatalos Facebook - oldala)

Következő mérkőzés:

NB. I/A alsóházi középszakasz 2. forduló

Budapest MAFC - DEAC

2018.04.14. szombat 18:00

Gabányi László Sportcsarnok

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.