Egy félidőre futotta az erőnkből

05 február 2018 Szerző:  MAFC

Szokás szerint remek hangulat övezte az idei MAFC - ZTE viadalt, de ellenfelünk ezúttal érvényesíteni tudta a papírformát a végére elfáradó Fiainkkal szemben

Budapest MAFC – Zalakerámia ZTE KK 72–96 (16–19, 22–23, 17–24, 17–30)
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok,
V.: Cziffra Cs., Hervay T., Radnóti M. (dr. Valovics I.)

MAFC: HOT 18/3, Fodor 8, Misek -, MCCRAY 27/6, Cvetkovics 4. Csere: LAKITS 10, Peringer -, Lakosa 4, Katona 1, Szanyi -, Siklós -, Bordács -.

ZTE: KINNEY 14/12, VAUGHN 16/9, BENKE 17/3, Szabó 6, RADIC 21. Csere: HORVÁTH 17/9, Mikovic 2, Mohácsi 3/3, Kis -.

Nincs új a nap alatt, ha MAFC - ZTE, akkor teltház és parázsló atmoszféra tölti meg a Gabányit, most sem alakult ez másképp. Népes vendégsereg és az idei szezonra már állandósuló tömött hazai lelátók előtt dobták fel a labdát a derbin. A kék-fehérek teljes kerettel érkeztek, nálunk viszont Bennet Davis továbbra is csak civilben nézhette az összecsapást.

A Fiúkon érződött a hétközi debreceni bravúr, nagy kedvvel és elszántan rohanták le az egerszegieket és rég nem látott magabiztossággal nyitották a mérkőzést. Kezdő ötösünkből pillanatok alatt négyen is megszerezték első pontjaikat, név szerint Amin, Dusan, Toney és Marci fejezték be eredményesen a kidolgozott akciókat. Meglepte vendégeinket az általunk diktált csapásszám, egyelőre az egyszem Szabó közelinek tapsolhattak csak a messziről felutazó egerszegi ultrák (8 - 2).

Benke szépített az eredményen büntetőkből, de továbbra is nehezen alkalmazkodott a ZTE a futós, jórészt indításokra és rendezetlen védelem elleni akciókra építő gárdánk stílusához. Sajnos többször mi is túlpörögtünk és a következő percekben figyelmetlenségek sorozata akadályozott meg minket abban, hogy még nagyobb előnyt harcoljunk ki ebben az általunk ledominált szakaszban (10 - 4).

Bencze Tamás időkéréssel igyekezett rendezni a sorokat, a lendületbe jövő Benke pedig újabb két alkalommal találta meg a rést, ezzel Garai Pétert hozva lépéskényszerbe (10 - 8). Hiába Toney harcos valamint Fodor szemfüles megoldása távolról egyszerűen nem tudtuk elkapni a ritmust, ellenfelünknél viszont Vaughn is megérkezett a meccsbe és vezérletével a negyed végére fordítani tudtak a kék mezesek (16 - 19).

A második etapot megint jól kezdtük és Toneynak végre sikerült megtörni a jeget a 6.75 - ön túlról, visszavettük a fórt (23 - 22). Nem tartott sokáig a boldogság, támadásban rossz döntéseket hoztunk, a túloldalon pedig két ízben is üresen hagytuk az ezer csatát megélt Horváth Ákost, aki könyörtelenül meg is büntette a rutintalanságunkat. Radic ziccerével kiegészülve 8-0-t futott a ZTE, Garai kénytelen volt újra az asztal felé lépni (23 - 30).

Hatott a hármas csere és a taktikai megbeszélés, először gyönyörű figurából McCray ziccerezett, sőt amerikai légiósunk rögtön labdát lopott és zsákolt is egy hatalmasat, talpra ugrasztva lelkes közönségünket. Bandi hasonló körülmények között csente el a játékszert és a szépen levezényelt lerohanásból ki más, mint Toney volt eredményes. A laikus számára is egyértelmű volt, hogy egy ilyen 6-0-ás szakasz után most Bencze fogja magához szólítani a játékosait (29 - 30).

A kezdeti nehézségek után egyre komfortosabban mozgó vendégeinknek sikerült visszavenni az irányítást, a Benke - Kinney - Vaughn tengely bontásaira se az emberfogásunk se a zónánk nem talált fogást. Lakits Bandi vette át Toney szerepét, most az ő egyéni villanásaival tudtuk csak tartani a lépést az időközben kintről is be - betaláló Egerszeggel (33 - 39).

Harciasan álltuk a sarat, ezt bizonyítja, hogy a következő három alkalommal vagy támadólepattanó vagy szerzett labda után tettünk fel pontokat a táblára (38 - 39). A nagyszünet előtti utolsó szó azonban mégis a ZTE - é lett, James Kinney utolsó pillanatokban bebombázott trojkája alakította ki a félidei eredményt (38 - 42).

Kifejezetten színvonalas, élvezhető húsz perc után megérdemelten vonulhattak pihenőre az alakulatok, izgalmas második félidőre volt kilátás.

Harmadjára is nagyon agilisen vetettük bele magunkat a játékba, Amin használta ki, hogy Vaughnék nem vigyáztak eléggé a labdára és végigrobogva a pályán máris momentumot szerzett a csapatnak. Ráadásul egy McCray büntető után újfent montenegrói irányítónké lett a főszerep: a tripladobása közben beütött személyi hibát három jó szabaddobással torolta meg (45 - 43).

Vetélytársunk nem illetődött meg, köszönhető ez a velünk ellentétben jó százalékkal helyükre küldött távolijaiknak, ebben most Kinney és Vaughn jeleskedett (45 - 49). Az említett hármasokkal szépen húzták szét a pályát, ezzel a festékben helyet csinálva Ivica Radicnak, aki élt is a kínálkozó lehetőségekkel.

Ekkor a fizikális fáradtság jelei is megmutatkoztak a csapaton, küzdöttünk tisztességgel, de valahogy egy ütemmel mindig elcsúsztunk védekezésben és ezt kegyetlenül kihasználta a felsőházért harcoló ellenfelünk. James Kinney másodszor köszönt be távolról és az így kialakuló 12 pontos differenciát már a szakvezetésünk sem nézhette tovább tétlenül (47 - 59).

Nem tudtuk megtörni riválisunk ritmusát, a tarthatatlan Kinney vezetésével tovább hízott a ZTE-előny (47 - 64). Egyedüli bizodalmunk a mai napon brillírozó Lakits - McCray párosban volt, akik mellé Lakosa Zsoltinak sikerült még érdemben felnőnie és hármójuk összjátékaiból sikerült visszakúsznunk látótávolságon belülre az utolsó tíz perc előtt (55 - 66).

Zsolti ziccere nyitotta az utolsó felvonást, de Radic sokadjára centerezett jól. Védekezésben nem tudtuk feltartóztatni a vendég betöréseket és hiába érkezett a segítség, a le- és kiosztásokra már nem tudtunk odaérni. Eközben a másik oldalon teljesen eltolódott a játékunk a kinti dobások forszírozása felé, de ma nem akadt olyan emberünk aki ezeket stabilan be tudta volna dobni. Radic két leválása után újabb Garai időkérés következett (59 - 74).

Hiába a játékmegszakítás, teljesen elkészültünk az erőnkkel és már nem tudtunk érdemi ellenállást kifejteni szépen játszó vetélytársunkkal szemben. Nekik minden összejött, nekünk pedig már semmi sem, kis túlzással az utolsó pár percben már mindkét fél csak a lefújást várta. Annyi örömünk azért akadt a végjátékban, hogy pályára kerültek a fiatalok is és a Katona Bence nevével fémjelzett társulat egy - egy akciója mindenképpen üde színfoltja volt a számunkra igen rosszul sikerült utolsó negyednek.

Toney még kozmetikázott valamennyit az eredményen, de összességében megérdemelt kék-fehér győzelem született a Gabányiban (72 - 96).

Köszönjük a vendég- illetve hazai szimpatizánsoknak a sportszerű szurkolást, a mi szempontunkból kedvezőtlen eredmény ellenére is boldogok vagyunk, hogy ismét sikerült egy jó hangulatú, teltházas élvonalbeli összecsapást rendezni Újbudán, a Gabányiban.

Szerdán irány Pécs! Hajrá Budapest, Hajrá MAFC!

Garai Péter: - Fantasztikus hangulat uralkodott a csarnokban, ezért érdemes kosárlabdát csinálni a fővárosban is, mindkét szurkolótábort megilleti a dicséret. Készültünk a ZTE-ből, tudtuk róluk, hogy center poszton erősek és próbáltuk megelőzni azt, hogy a festékbe bepasszolják a labdát. Sajnos külső dobásaink ma nem sikerültek, a végén pedig egy kicsit el is fáradtunk. A vendégek megérdemelten diadalmaskodtak.

Bencze Tamás: - Az első félidőben jól védekeztünk, tartottuk a lépést a MAFC-cal. A harmadik negyed derekán pár külső dobással és a szerzett labdáknak köszönhetően gyors indítással megtörtük ellenfelünket. Sokat elárul az is teljesítményünkről, hogy a statisztikai lapra huszonhét assziszt került a nevünk mellé.Kiváló hangulat uralkodott a csarnokban, Budapestnek emiatt szüksége is van a kosárlabdára a felső osztályban.

Lakits András:

Következő mérkőzés:

NB. I/A 20. forduló

Pécsi VSK-VEOLIA - Budapest MAFC

2018. 02. 07. szerda 18:00

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.