Nagy küzdelemre késztettük a Szombathelyt

28 január 2018 Szerző:  MAFC

Jovica Arsics a mérkőzést megelőző napon távozott, így a sárga - feketék ellen már Garai Péter meccselt

Budapest MAFC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 78–88 (14–24, 16–21, 18–20, 30–23)
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok, 1000 néző
V.: Ádám J., Rácz Zs., Balogh Gy. (Balogh L.)

MAFC: HOT 20/6, FODOR 15/6, Lakits 1, MCCRAY 14/6, CVETKOVICS 14/6. Csere: Misek 8/6, Lakosa 4, Peringer -, Katona 2, Bordács -.

Falco: GOVENS 19/6, PERL 14, Váradi 7/3, Pustahvar 7/3, TÓTH N. 13. Csere: NORFLEET 23/12, Zsigeranovics 5.

Zaklatott hét után kellett pályára lépniük Fiainknak, hiszen előbb Davis sérüléséről derült ki, hogy komolyabb az előzetes várakozásoknál, pénteken pedig a klub közös megegyezéssel szerződést bontott Jovica Arsicscsal. Előbbiről biztosra vehető volt, hogy nagy hátrány lesz számunkra, utóbbi fejlemény pedig rengeteg kérdőjelet hordozott magában. Legfőképpen azon izgulhattak az újfent szép számmal kilátogató MAFC - os drukkerek, hogy az edzőváltás milyen hatással lesz a Játékosainkra. Vendégoldalon Milos Boriszov hagyta ki a találkozót.

A párharc első pontjait mi szereztük McCray révén, de a Falco hamar demonstrálta, hogy miért is emlegetik a bajnokesélyesek közt. Govens jól bontotta a védelmet, sikeres befejezéseivel és gólpasszaival megléptek a vendégek. Perl és Norfleet is felvette a tempót, így Amin hármasa csak azt jelentette, hogy tíz ponton tudtuk tartani a különbséget a játékrész derekán (6 - 16).

Két támadólepattanót követően csak begyötörtük a labdát a gyűrűbe, de a szombathelyi mezőnysorra továbbra sem találtuk az ellenszert védekezésben. Lakosa, Fodor és Cvetkovics pontjaival vért izzadva, de sikerült megállítani ellenfelünk fórjának növekedését (14 - 24).

A Falco a második negyedben sem változtatott a recepten - miért is tette volna? - Perl, Norfleet és Govens ihletett formáját elnézve egy pillanatra felsejlett, hogy már a második negyedben eldőlhet a meccs (16 - 31). Amin vette a kezébe a kormányrudat, ügyes megmozdulásaival először magát aztán Marcit is gólhelyzetbe hozta. Sajnos szokatlanul rossz dobóformánk nem engedett a tisztes távolságnál közelebbre minket, pedig Garai Péter mindent bevetett. Két időkérése, majd a fiatal Katona Bence pályára küldésével már kilencfősre duzzadó rotáció (éles kontrasztban az eddig megszokott 6 - 7 tagot számláló MAFC - os vagy az egész mérkőzés alatt 7 embert bevető szombathelyi forgatással) sem hozta meg az áttörést.

Az utolsó pillanatban Dusan jegyzett szenzációs, dudaszós triplát, ezáltal piros - fekete momentummal, de tekintélyes, 15 egységnyi sárga - fekete előnnyel vonulhattak a gárdák az öltözőbe (30 - 45).

Ami nem ment az első félidőben, az végre összejött a másodikban: ötből négy hármasunk ült, sorrendben Toney, Dusan, Marci és Amin szereztek trojkát, ezzel tízre olvasztották a differenciát, Szrecsko Szekulovics pedig időt kért (44 - 54). A hazai feltámadást követően erősen visszaesett a játék színvonala, ami leginkább a mi támadásvezetéseinkben mutatkozott meg, a hátralévő öt percben 0/6 - ot hajítottunk a 6,75 - ön túlról és mindössze négy egységet tudtunk föltenni a táblára. Váradiék sem brillíroztak, de csapatuk minőségét jól jelzi, hogy ennek ellenére is meg - megtalálták a gyűrű felé vezető folyosót és ha nem is szemet gyönyörködtető, de a miénknél jóval hatékonyabb játékkal kialakították az addigi legnagyobb fórjukat (48 - 65).

Számunkra ebben az időszakban szinte az egyetlen pozitívum, hogy Bencén kívül a másik, B csoportban parádéző tehetségünk is megkapta a lehetőséget, ugyanis Bordács Somát is bevetette Garai Péter.

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodva indítottuk a záró etapot és az elkövetkező pár percben talán a szezon eddigi legjobb, legeredményesebb és leglátványosabb periódusával örvendeztette meg csapatunk a tűzbe jövő közönségünket! A Hot - Fodor - Misek - McCray - Cvetkovics ötösfogat félelmetes tempót diktál a pálya mindkét oldalán és három triplával, büntetőkkel és egy bődületes lepattanó - visszazsákolással egészen négy pontra megközelítettük a Falcot (65 - 69)!

Norfleet a legrosszabbkor harcolt ki és értékesített három büntetőt, utána pedig vélhetően a pillanatok alatt újból szoros tétmeccsé avanzsáló derbi megnövekedett nyomása kissé ráült a felekre. Figyelmetlenségek és elizgult helyzetek jellemezték az alakulatokat, hatalmas küzdelem folyt a pályán az esetleges nyerő momentum megszerzéséért. A következő két percben írd és mondd egy szem Fodor büntető esett be, megjósolhatatlan volt, hogy ki fog tudni kilépni ebből az állapotból, de az idő sajnos nem nekünk dolgozott (66 - 72).

Két Norfleet büntetőre hazai időkérés és az annak során felrajzolt figurából Hot 2+1 volt a válasz, ráadásul sikerült kivédekeznünk az ezt követő fekete mezes támadást. Hiába a heroikus küzdés, nem tudtunk egy labdán belülre kerülni, a kontrából pedig ismét Norfleet villant nagyot - triplájával gyakorlatilag eldöntve a találkozót (69 - 77). Nem adtuk fel, de Govensék a végjátékot már hibátlanul hozták le, ezzel esélyt sem adva nagy szívvel játszó Fiainknak a fordításra. Ahogy a félidőben, úgy a negyedik negyedben is mi adtuk a záróakkordot, Katona Bence első MAFC - os élvonalbeli pontjait szerezve állította be a végeredményt (78 - 88).

A káprázatos utolsó tízpercünk ugyan győzelmet nem ért, de újra visszaadta a reményt és hitet a csapatnak saját magában, talán erre volt most a legnagyobb szükségünk! Dolgozunk tovább, hogy a hétközi Debreceni derbin meglepetést okozhassunk!

Hajrá Budapest, Hajrá MAFC!

Garai Péter: - Először is gratulálok a Falconak illetve saját csapatomnak is. Azt gondolom, hogy nem vagyunk könnyű helyzetben.A váltás megzavarhat egy-két embert, mert ez a csapat egy másik játékrendszerre lett kitalálva. Valamilyen szinten ehhez alkalmazkodnunk kellett, de azt gondolom minden játékos maximálisan jól állt ehhez a szituációhoz. Hazai pályán mindenképpen jobban kell dobnunk. Még szoknunk kell egymást is a játékosokkal. Remélem nem lesz tartós ez az állapot és minél hamarabb találunk egy fiatal, ambiciózus,lehetőleg magyar edzőt aki hosszútávon meg fogja oldani a dolgainkat.

Szrecsko Szekulovics: - Először is gratulálok a saját csapatomnak. Nagyon koncentráltunk végig a mérkőzésen,mert tudtuk hogy itt nehéz nyerni.Szerettünk volna jól játszani és a győzelmet megszerezni. Támadásban sok kihagyott dobásunk volt. Hibáinkat a MAFC rendre kihasználta. Ez is mutatja mennyi potenciál van a hazai csapatban. Ma este a régi-új edző plusz impulzusokat tudott adni csapatának.Teljesen más energiával léptek pályára. Végülis sikerült megszereznünk egy nagyon fontos győzelmet.További sok sikert kívánok a MAFC-nak.

Katona Bence:

Következő mérkőzés:

NB. I/A 18. forduló

DEAC - Budapest MAFC

2018. 01. 31. szerda 18:00

Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.