Revansot vett a Sopron

07 január 2018 Szerző:  MAFC
Fotó: Girgász Péter

Új igazolásaink ellenére képtelenek voltunk felülkerekedni a vendégeinken és igen fájó vereséget szenvedtünk hazai pályán. Nagyot fordult a világ három hónap alatt...

Budapest MAFC - Sopron KC 66-74 (19-20, 16-12, 13-16, 18-26)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
V.: Győrffy P. A., Frányó P., Kovács N. (Balogh L.)

MAFC: HOT 20/12, Fodor 4, MISEK 9, DAVIS 15, CVETKOVICS 8/6 Csere: McCray 8, Peringer 2.

Sopron: DUVNJAK 9, Parker 11/3, EL-AMIN 22/12, Takács 6/6, WATKINS 10 Csere: Bagó 4, MÉSZÁROS 12/6, Dénes -.

Teltház és kiváló hangulat fogadta a csapatokat, a szurkolók érezték, hogy az átlagosnál jóval nagyobb téttel bír ez a találkozó. Már - már hihetetlen volt a látvány, hogy a mi oldalunkon a teljes keret egészséges és elszántan melegít az összecsapásra, soproni részről ez Tóth Gergely sérülése és a Zagoraccal való szerződésbontás miatt még a jövő zenéje.

Harcosan kezdtünk, jól mutatja ezt, hogy első támadásainkból kétszer is visszaszedtük a támadólepattanót, ez a statisztikai kategória finoma szólva is a gyengepontunk volt az eddigi szezon során. Az első alkalommal Dusan sikerrel büntette az ellent, de El - Amin azonnal válaszolt. A mi Aminunk sem volt rest, Davis kiosztásából gondolkodás nélkül emelt be egy triplát. Nem sokáig tartott az öröm, a MAFC - os berkeket jól ismerő Takács Norbi lopott labdát és az eből felépített akcióból Parker talált be kintről (5 - 5).

Pontszerzés terén megcseréltük a szerepeket, most Hot ziccerezett és utána Cvetkovics rámolt be egy trojkát. Új igazolásaink közül máris pályára került McCray, aki mesébe illően mutatkozott be: gyakorlatilag az első labdaérintéséből gólt szerzett a héten érkezett amerikai csatárunk. 7 - 0 - ás futásunkat Sabáli Balázs szakította meg időkéréssel (12 - 5).

Nézőpont kérdése, hogy a kék - fehérek kezdtek el jobban koncentrálni vagy a mi - már a bajnokságban hírnevet szerző - védekezésünkben állt be rövidzárlat, így vagy úgy de zsinórban öt soproni támadásból kaptunk pontokat. Leginkább El - Amin őrzése okozott gondot, a tengerentúli hátvéd az itt szerzett 12 egységből 10 - et vállalt magára (17 - 17).

Időközben Peringer Balázs váltotta a jól küzdő Davist, Arsic mester hamar bedobta a mélyvízbe az ifjú titánt. Sok érdemleges már nem történt a negyedben, a szintén újon Toney McCray próbálkozott becsülettel, de egyelőre inkább tüzelt, mint talált, a túloldalon viszont Takács célzott hibátlanul, így az első negyed végeztével egypontos vendégelőnnyel szusszanhattak a gárdák (19 - 20).

A második etap elején gyorsan megvillant az utóbbi hetekben foghatatlannak tűnő Watkins, de Balázs a következő kísérleténél szépen betakarta a közönség legnagyobb örömére. Nyomás alá helyeztük az ellent, Fodor és Misek közelről, Hot távolról, míg Davis a büntetővonalról volt eredményes, szemet gyönyörködtető kosárlabdával léptünk el a soproniaktól (28 - 22).

Sabáli időkérése nem törte meg a lendületünk, de hiába a hatékony mezőnymunka (labdaszerzések, indítás, támadólepattanó, kiharcolt faultok), a helyzeteinket már nem tudtuk pontokra váltani. Nagy esélyt szalasztottunk el ezzel, kis túlzással dűlőre vihettük volna az összecsapást ezekben a percekben. Nagyjából öt perc után találtak be újra a kék - fehérek, Arsicnak pedig ez is elég volt, hogy magához rendelje a Fiúkat (28 - 24).

Bennet vette vállára a csapatot, a negyed végéig berámolt hat egysége nagyon kellett, hogy tartsuk az előnyünket, hiszen El - Aminról már többedjére csúsztunk le védekezésben. Misek Levi utolsó percre való visszaállítása jó döntésnek bizonyult, csapatkapitányunk szemfüles labdaszerzése és önzetlen leosztása Aminnak elismerő tapsra késztette a piros - fekete szimpatizánsokat.  Parker ziccerrel, viszont MAFC - os vezetéssel zárult a félidő, ennek ellenére a hazaiak bosszankodhattak, hogy a második játékrészben bemutatott domináns játék nem köszönt vissza a két csapat közötti különbségben (35 - 32).

Klisével élve kissé bennragadtunk az öltözőben, vetélytársunk azonban jól kapta el a ritmust, ki más, mint Muhammad El - Amin szórt egy távolit kezdésként. Utána a volt MAFC - os kontingens vette a kezébe az irányítást, "Taki" triplát, a tavaly nálunk pattogtató Uros Duvnjak pedig két jó büntetőt tett be a közösbe. Parker tempójával kiegészítve tíz egységet rámoltak be a vendégek bő három perc alatt (37 - 42).

A mi részünkről Toney McCray igyekezett minden lehetőséget kihasználni a bizonyításra, őrületeset harcolt a palánkok alatt, sokáig az ő három büntetője volt az össztermésünk. Több, mint négy percet kellett várnunk az első mezőnykosarunkra, ez kisebb meglepetésre egy tripla formájában érkezett Dusan Cvetkovicstól. A második negyedhez hasonlóan megint elkaptuk a ritmust, Davis és McCray tempóival pedig ismét 9 - 0 - ás szakaszt tudhattunk magunk mögött. A történelem ismételte önmagát: Sabáli Balázs felmutatta a T - betűt (46 - 42).

Nem tudtuk igazán meglovagolni a helyzeti előnyünket, kiszédültek a dobásaink és az addig nem sok vizet zavaró Mészáros és Bagó vezérletével egalizált a Sopron. Arsic meter ezt nem nézhette tétlenül, de intelmei most nem segítettek sokat - legalábbis támadásban. Egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, a védekezés szerelmesei pedig elégedetten nézhették az összecsapást. Sejthető volt, hogy aki az utolsó tíz percben támadásban elő tud varázsolni valami extrát, annak nyert ügye lesz a negyedet és ezzel együtt a meccset tekintve is (48 - 48).

Újfent a hűség városiak rajtoltak élesebben, Duvnjak kierőszakolt ziccere és büntetője után a meglepetés ember Mészáros rakott fel öt egységet a táblára, érkezett is tőlünk az időkérés. A becserélt Fodor Marci rutinjára és Misek Levente elszántságára most nagy szűkségünk volt, kettejük összjátékával és egyéni villanásaival visszakúsztunk az SKC nyakára (54 - 56).

Ide - oda billegett a lélektani fölény, Ryan Watkins fault - kosár - jó akciójára Peringer - zsákolás volt a válasz. Lassan, de sajnos biztosan megint kezdtünk leszakadni, de Misek távoli kísérlete közben beütött vendég személyi hiba még feltámasztotta a MAFC - os reményeket. Levi most csak egyszer talált a háromból, Duvnjak viszont nem hibázott közelről. Davis igyekezett feledtetni az előző védekezési hibát, de bahamai centerünk a következő akciónál kipontozódott, így már csak a padról segíthette a társait a maradék négy percben (59 - 65).

Hiányzott az átütő erő a csapatunkból, Misek tempója hiába volt gyönyörű szép, a túloldalon az ihletett formában kosarazó El - Amin, a Davis kényszerű hiányát kihasználó Watkins és a vérszagot megérző Mészáros révén másfél perc alatt megoldhatatlannak tűnő leckét adott fel nekünk a Sopron (61 -72).

Időkérés során felrajzolt figurából hosszú idő után volt újra eredményes Hot, de Mészáros támadólepattanóból visszatett dobása véget vetett mára a MAFC - os álmoknak. Fodor még megtalálta Amint egy hármasra, ezzel alakult ki a számunkra szomorú végeredmény (66 - 74).

Szépszámú közönségünknek köszönjük a kitartó szurkolást, sajnáljuk, hogy nem tudtuk győzelemmel meghálálni az újabb teltházas támogatást.

Hajrá Budapest, Hajrá MAFC!

Bors Miklós: - Gratulálok a Sopronnak. Az első félidei védekezésünk úgy gondolom nagyon jól működött. Ehhez képest a második etapban pont az ellentétje volt. Ez a lepattanó csatában is meglátszott, mert míg az első két negyedben megnyertük, addig a szünet után ez nem sikerült. A Sopron a második félidőben ritmust váltott, mely döntőnek bizonyult.

Sabáli Balázs: - Nehéz mérkőzésre számítottunk és az is lett. Azt gondolom az első félidőben egyáltalán nem védekeztünk jól. A második félidő védekezése hozta meg a sikerünket. Ebben pedig nagy szerepe volt három játékosunknak, Dénesnek, Bagónak és Mészárosnak, akik a kispadról jőve hoztak plusz energiát a csapatnak. Nagyon nehéz volt, de azt gondolom, hogy összességében megérdemelten nyertünk.

Peringer Balázs:

Következő mérkőzés:

NB. I/A 15. forduló

Budapest MAFC - Egis Körmend

2018. 01. 13. szombat 18:00

Gabányi László Sportcsarnok

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.