Közvetlen riválisunk otthonában nem bírta végig a mérkőzést a szűk rotációnk

JP Auto-Jászberényi KSE – Budapest MAFC 77–66 (18–19, 22–21, 19–12, 18–14)
Jászberény, Belvárosi Általános Iskola,
V.: Praksch P., Balogh Gy., Vida B. (Hartyáni Zs.)

JKSE: NELSON 18/9, Rakics 6/6, WALLACE 21/6, Lucsics 2, SEJFIC 14. Csere: Kerpel-Fronius 5/3, CSEH 11/3, Molnár M. -.

MAFC: HOT 15/9, FODOR 12/6, MISEK 10/6, Davis 9/3, CVETKOVICS 12. Csere: Neighbour 8.

Amióta legutóbb felkerültünk az első osztályba (2014), azóta az egyik legtöbb mérkőzést a Jászberény ellen vívtuk meg, nem csoda, hiszen az utóbbi években - sajnos - mindkét csapat jobbára az alsóházhoz tartozott. Tehát nem csak az idei tabella jelenlegi állása, hanem az elmúlt szezonok tükrében is közvetlen riválisok közötti rangadóra készülhettek a csapatok. Egyik alakulat sem maradéktalanul egészséges, a kék - fehéreknél Czirbus József, nálunk pedig Lakits András rehabilitációja nem fejeződött még be.

Nagy elánnal vetették bele magukat a játékosok a küzdelembe, jászberényi részről Wallace, a mi oldalunkon pedig Amin vert be gyorsan egy triplát - utóbbi ráadásul faulttal együtt. Agresszívan támadtuk a gyűrűt, a vendéglátók jobbára csak személyi hibákkal tudták megakadályozni az akcióinkat. A centerek is bekapcsolódtak a pontgyártásba, majd Hot újabb triplát vágott, ez mindenképpen biztató volt a játékmester utóbbi fordulókban mutatott pontszegény produkciói után. Wallace nagyon elemében volt, javarészt ő tartotta a lelket a csapatában az első játékrészben, míg nálunk hamar feliratkozott minden pályán lévő a pontszerzők közé (11 - 15).

Cvetkovics percei következtek: Fodor Marci passzaiból egyszer zsákolt, egyszer "csak" ziccerezett, sőt a rákövetkező védekezésben még egy labdát is elcsent szerb magaesemberünk. Cseh György volt eredményes a hazaiaknál, utána pedig többször is elaludtunk a kizárások során és ezt egy lélekölő hármassal büntette a JKSE (18 - 19).

Úgy indult a második etap, ahogy az első befejeződött: Rakics trojkával. Védekezésünk szellősebbé vált, több könnyű jászberényi kosár után Jovica Arsic jobbnak látta átbeszélni a dolgokat (26 - 24). Amin és Nelson kosárváltása után másfél percre úgymond befagyott az eredményjelző, szaggatott is volt a játék videózás és cserék miatt. A kék - fehéreknek használt jobban a közjáték, Kerpel - Fronius egyéni- valamint Lucsics és Sejfics összjátéka után hét egységgel megugrottak tőlünk. Arsic mester ismételten felmutatta a T - betűt (33 - 26).

Davis triplája úgy kellett, mint egy falat kenyér (negyedik próbálkozásra volt először eredményes a bahamai center), de Wallace számunkra tarthatatlannak bizonyult az első félidőben (38 - 29). Öröm az ürömben, hogy a jászberényiek amerikai spílere túl is pörgött, a Will Neighbourrel szembeni sportszerűtlen mozdulatát büntették is a játékvezetők. Négy pontra váltottuk ezt az akciót, a hazai időkérést követően pedig sikerült kapkodásba hajszolnunk ellenfelünket - ebből a rohanásból pedig mi jöttünk ki jobban: Fodor gyönyörű, dudaszós távolijával pedig egalizáltunk a nagyszünetre (40 - 40).

A biztató félidei eredmény ellenére aggodalomra adhatott okot, hogy mindössze hat játékosunk lépett pályára és az utóbbi - bár fontos megjegyezni, hogy lényegesen erősebb csapatok ellen megvívott - találkozókon a nagyszünet után rendre kiütközött a fáradtság a piros - fekete legényeinken.

Ennek ellenére jól rajtoltunk el a harmadik negyedben, védekezésünk szépen zárt, Will és Levi pedig gondoskodtak a pontokról (40 - 44). Könnyelműség és pontatlanság jellemezte ezt az időszakot mindkét gárdánál, a kevés pontot hozó percekből pedig ezúttal a JKSE kovácsolt előnyt, szakvezetésünk nem is maradt tétlen (49 - 46). Támadásban teljesen megálltunk, edzőnk illetve játékosaink idegeit pedig teljese felborzolták a közreműködő játékvezetők ítéletei, ez - egyelőre - egy Arsic - technikaiban csúcsosodott ki (53 - 46).

Hot fújt ébresztőt szép ziccerrel, de nem adtuk meg magunknak az esélyt a további zárkózásra, hiszen az első negyed végjátékához hasonlóan elnéztünk egy kizárást, amiért újfent egy kapott hármas formájában kellett bűnhődnünk. Amin nem adta fel, újabb kettest értékesített, viszont cserébe most Nelson célzott hibátlanul távolról. Egy elváltást követően Misek közelijével legalább a miénk volt a slusszpoén, de nehéz utolsó tíz perc elé néztünk (59 - 52).

Nagy hajrába kezdtünk, Dusan kiválóan centerezett, Marci pedig fiatalokat megszégyenítő sebességgel robogott végig a pályán, hirtelen csak három pont maradt a differencia (59 - 56). A berényi hátvédpáros vette a kezébe a karmesteri pálcát és ügyes megmozdulásaik után nagyon kellett Fodor higgadt triplája, hogy meccsben maradjunk (63 - 59).

A rengeteg feszültséggel teli periódusban egyszer csak elszakadt a cérna játékosainknál, a vélt vagy valós kritikák miatt pedig két technikai hibát is ítéltek ellenünk a sípmesterek. Az Arsic - Bors páros igyekezett lehűteni a csapatot egy időkéréssel, de a pihenő után egyből benyelt Cseh - hármas szinte behozhatatlan hazai fórt eredményezett két és fél perccel a vége előtt (70 - 59).

Davis próbálta menteni a menthetőt, betörése után szerzett két pontja Nikola Lazicsot hozta lépéskényszerbe. Az időkérés után Amin Hot berámolta a harmadik trojkáját is, másfél perc és hat pontos különbség állt ekkor az eredményjelzőn (70 - 64). Sajnos Cseh György szemfülesen labda nélkül játszotta tisztára magát és a kialakuló közeli helyzetét személyi hiba ellenében is kosárra váltotta (72 - 64). Tulajdonképpen ez volt a meccslabda, hiszen hiába büntetőztünk hibátlanul a végjátékban, nem volt már reális esély a játszma megfordítására (77 - 66).

Játékosaink mentalitását továbbra sem érheti panasz, de az idei szezon során sokadszorra bizonyosodott be, hogy ilyen kis rotációval nem tudunk felülkerekedni az ehhez hasonló, fizikálisan és mentálisan is roppant megterhelő összecsapásokon. Remélhetőleg az Újévben megtaláljuk a hiányzó láncszemeket az igazán eredményes szerepléshez!

Hajrá Budapest, Hajrá MAFC!

Nikola Lazics: - Ahogy vártuk, nagyon kemény ellenfél volt a MAFC. Szerencsére a kulcspillanatokban mi egy kicsit koncentráltabbak voltunk, s ez döntött a javunkra. Köszönöm a fiúknak és a közönségnek is, hogy a Sopron és a MAFC elleni győzelemmel búcsúztathatjuk a 2017-es évet, de nem vár könnyű folytatás ránk.

Jovica Arsics: - Tudtuk, hogy jó csapat az ellenfél, de nem figyeltünk eléggé a gyors indításokra, s ebből sok könnyű kosarat kaptunk. Ráadásul kicsi a rotációs lehetőségünk is, ami nagy hátrány számunkra. Mindent megpróbáltunk a mai mérkőzésen, de nem sikerült nyernünk.

Hivatalos sajtótájékoztató a mérkőzés után (Forrás: JKSE Facebook - oldala):

Következő mérkőzés:

NB. I/A, 14. forduló

Budapest MAFC - Sopron KC

2018. 01. 06. szombat 18:00

Gabányi László Sportcsarnok

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.