Nem bírtunk a bajnokkal

23 december 2017 Szerző:  MAFC

A múlt hétvégi paksi derbihez hasonlóan az Alba ellen is csak egy félidőig bírtuk tartani a tempót

Budapest MAFC - Alba Fehérvár 54-79 (11-12, 20-22, 14-20, 9-25)
NB. I/A 12. forduló

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
V: Kapitány G., Minár L., Fodor A. (Farkas J.)

MAFC: Hot 6/3, Fodor 3/3, MISEK 9, Davis 6/3, Cvetkovics 10 Csere: NEIGHBOUR 20/6, Lakosa -.

Alba: HILL 13/6, HARRIS 12/6, SIMPSON 17/9, LÓRÁNT 15, KELLER 8 Csere: Filipovity -, Mohammed 8/6, Horton -, Kovács 6, Keller I. -.

Lakits Bandi újra csak civilben nézhette a társait, de a kék - fehéreknél is akadt egy sérült Luka Markovics személyében. A csapatokon nyoma sem volt az ünnepi hangulatnak, mindkét fél koncentráltan melegített az összecsapásra.

Mi kezdtük élesebben a partit, Levi tempójával Dusan közelijével ragadtuk magunkhoz a kezdeményezést. Keller zsákolásával kezdett ébredezni a Fehérvár, 6 - 0 - ával válaszoltak. Érződött a hétközi kupameccs fáradtság a vendégeinken, figyelmetlen eladott labdáikra jó érzékkel csaptunk le. Rengeteg pontatlan dobás jellemezte az első periódust, nem csoda, hogy 6 perc játék után még mindig csak 6 - 6 volt az állás.

Harris tempója után Jovica Arsic kért időt, feltehetőleg a kiváló védekezés mellé párosuló igen gyenge támadásvezetésre keresett gyógyírt szerb szakvezetőnk. Will beállása és gyorsan szerzett három pontja lendített rajtunk kicsit, de ellenfelünk pedig büntetőkkel tartottam minimális előnyét. A pontszegény első etap inkább a küzdelemről és mezőnymunkáról szólt (11 - 12).

Davis szerezte a találkozó első tripláját, bahamai centerünk Simpson ziccerére felelt a kintivel. Három magasemberes felállásunk szemmel láthatólag zavart keltett a címvédő hátsó alakzatában, Dusan kettese majd Neighbour trojkája valamint 2 +1 - e révén átvettük a vezetést (22 - 18). Védekezésünk tudatosan a belső területekre központosult, a távoli kísérleteket a szokásosnál jobban feladtuk és ez a taktika működött is a második negyed közepéig. Ekkor Harris hármasa törte meg a jeget, majd a nagyszünetig további két alkalommal találtak be a kék mezesek a 6,75 - ön túlról.

Azonban a kezdeti fásultságból egyre inkább lendületbe jövő Fehérvár nem tudott meglépni, köszönhetően elsősorban Willnek és Dusannak, de Fodor Marci is a legjobbkor pörkölt be egy hármast. Végül Lóránt Péter két akciójával zárult a nem éppen látványos, de az optimista MAFC drukkerek számára igencsak biztató első félidő (31 - 34).

Úgy nyitotta az Alba a harmadik negyedet ahogy az elsőt is: zsákolással. Simpson volt az elkövető, aki rögtön a következő támadásban is betalált, megugrottak a vendégek (31 - 38). A nehéz pillanatokon eddig mindig Will segített át, most sem történ ez másképp, brit erőcsatárunk Davis támadólepattanóját követően hintett triplát. Misek Levi gól - plussz jó játékával pedig pillanatokon belül egy pontra közelítettünk. A 6 - 0 - ás részhajránkat 5 - 0 - ás vendégfutás követte, aminek Arsic mester próbált megálljt parancsolni (37 - 42).

Hiába minden intelem, beindult a bajnok gépezete. Keller Ákos vezetésével rövid időn belül három labdát is szereztek és a hibáinkat könyörtelenül megbüntette a Mohammed - Lóránt páros (38 - 49). Az addig leginkább csak előkészítésben jeleskedő montenegrói irányítónk, Amin Hot törte meg a fehérvári egyeduralmat egy jól időzített kinti formájában. Bennet Davis sapkája és két jó Neighbour büntető után pedig még egyszer felcsillant a piros - fekete remény (43 - 49). Érdekesség, hogy ez volt az első (!) alkalom a meccsen, amikor egy pontszerzésünket nem előzte meg gólpassz.

Dzunics Braniszlav is érezhette, hogy fontos momentum következik, időt is kért a vendégek szakvezetője. A megbeszélt figura végén Simpson célzott hibátlanul, majd az amerikai spíler Keller Ákos zsákolását készítette elő. Bár Aminé volt a játékrész slusszpoénja, mégis a kék - fehérek készülhettek nyugodtabban a záró szakaszra (45 - 54).

Ez a periódus számunkra tragikusan indult, ugyanis a szó szoros értelmében mindent bedobott az Alba, zsinór három triplával adták meg az alaphangot az utolsó tíz percre. Hot vette vállára fáradó alakulatunkat, labdát lopott és ezt követően irányítónk sorozatban három gólunkban is főszerepet vállalt asszisztjaival - öt perccel a vége előtt jött is az időkérés a vendégek részéről (54 - 65).

Alapos fejmosást kaphattak a játékosok, ez és a kettős csere finoman szólva is felpörgette a címvédőt. Az utolsó nagy roham kivett belőlünk minden energiát, gyakorlatilag átrohant rajtunk az ellenfél. Nem volt több sikeres dobásunk, ellenfelünk pedig duplát, triplát, zsákolást és büntetőket magába foglaló 14 - 0 - ás száguldással zárta le a meccset (54 - 79).

Keseregni felesleges és nincs is rá idő, hiszen a két ünnep között vérbeli rangadó vár ránk a közvetlen mögöttünk helyezkedő Jászberény otthonában!

Hajrá Budapest, Hajrá MAFC!

Jovica Arsic: - Nagyon sok problémánk volt a legfontosabb az, hogy hiába védekeztünk jól az elején sajnos nagyon indiszponáltan támadtunk. Az Alba egy sokkal erősebb csapat, mely ellen nem engedhetjük meg magunknak ezt a gyenge támadó játékot. A második félidőben kijött a két csapat közötti különbség, ők 10 embert tudtak forgatni szemben a mi 6-7 bevethető játékosunkkal. Sajnos a második félidei rossz támadó és védő játék megbosszulta magát. Most nagyon komolyan kell készülnünk a nagyon jó légiósokból álló Jászberény ellen.

Branislav Dzunic: - A MAFC első félidei jó játéka nem lepett meg, mert a MAFC fordulóról fordulóra bizonyítja, hogy jó játékra képes. Mi próbáltunk amennyire csak lehet komoly fizikális nyomást helyezni az ellenfélre, ami nem volt könnyű úgy, hogy csütörtökön értünk haza. Most két nap pihenő és utána kezdjük a felkészülést a következő meccsekre.

Misek Levente értékelése:

Következő mérkőzés:

NB. I/A 13. forduló

JP Auto - JKSE - Budapest MAFC

2017. 12. 28. csütörtök 18:00

Bercsényi tornacsarnok - 5100 Jászberény, Bercsényi út 9-11.

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.