A végére kiütés - megvan az első hazai győzelem!

06 november 2017 Szerző:  MAFC
Girgász Péter

Átszakadt a gát a Fiúknál és elsősorban az újfajta védekezésnek és a második félidőbeli kiváló dobóformának köszönhetően 30 (!) ponttal múltuk felül a PVSK csapatát

Budapest MAFC – Pécsi VSK-VEOLIA 95–65 (16–16, 25–21, 27–14, 27–14)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok

V.: Cziffra Cs., Balog Gy., Balogh Gy. (Bodrogváry I.)

MAFC: HOT 19/9, Lakits -, MISEK 10, DAVIS 17/9, CVETKOVIC 16/3. Csere: NEIGHBOUR 25/6, Debreceni -, FODOR 8/6.

PVSK: DURHAM 21/12, Supola 3/3, Antóni 8/6, BUDIMIR 13/6, Sarlija 3. Csere: Dukics 10/6, Simon -, Bíró 3/3, Harazin 4.

Bár a két héttel ezelőtti hazai debütálásunk nem sikerült túl fényesen, szurkolóinknak ez nem szegte kedvét és ezúttal is szépen megteltek a Gabányi lelátói. A pécsiek teljes kerettel érkeztek, nálunk viszont Lakosa Zsoltot sérülése, Katona Bencét pedig az elhúzódó átigazolási procedúrája miatt nem használhatja a szakmai stáb.

Két sikertelen kinti dobással kezdtünk, de a támadólepattanókért az első pillanattól fogva nagy elánnal mentünk és harmadjára már Levi nem hibázott közelről. Jovica Arsic hamar elkezdte keverni a kártyáit, egy perc elteltével - és Will Neighbour becserélésével - zónára álltunk át. Mindkét ötlet bejött, védekezésben nagyon jól zártuk le a belső területeket, míg támadásban Will ellenállhatatlan volt, az első 16 pontunkból 8 - at szerzett, egy kosarat pedig előkészített az angol erőcsatár. A túloldalon leginkább Durham egyéni villanásaira és a kiosztásokból eleresztett triplákra építettek a pécsiek, több kevesebb sikerrel (16 - 16).

Will Neighbournak nagyon kijött a lépés

A második negyedben Dukics szerezte az első pontokat, az ellentámadásból Debreceni rontott közelit, de mint a mérkőzésen oly sokszor, sikerült megkaparintanunk a támadólepattanót. Arsic mester időkérést követően szép akcióból Amin Hot volt eredményes, még annak ellenére is, hogy faultolták közben. Hátul továbbra is jól zártunk, a rövid pihenőből visszatérő Will és Levi vezetésével pedig elől is folyamatosan veszélyeztettük a gyűrűt. Folyamatosan mi jártunk előrébb pár ponttal, de ellépni nem tudtunk. Kísértett a múlt, már a félidőig elpuskáztunk rengeteg üres kinti helyzetet (2/13).

Egyik oldal sem brillírozott dobáshatékonyságban, így még nagyobb hangsúlyt kapott a küzdelem a mezőnyben. Hot végül csak bepörkölt egy hármast, de a fiatal Antóni középtávolról válaszolt. Dusan is beszállt a pontgyártásba, Csirke Ferenc pedig megelégelte a látottakat és magához rendelte a csapatát kettő perccel a nagyszünet előtt (33 - 32). Úgy tűnt, nekünk használt többet a szusszanásnyi szünet, Levi két kosarával végre egy lélegzetvételnyinél nagyobb előnyre is szert tettünk (39 - 32). Durham előbb büntetőkkel nyugtatta övéit, majd az utolsó másodpercekben értékesített távolijával fel is tüzelte társait, így bőven látótávolságon belül maradtak a baranyaiak a félidőre (41 - 37).

A harmadik negyed számunkra egészen parádésan kezdődött, Dusan és Will triplája valamint Bennet duplája talpra ugrasztotta a közönséget és a villámgyorsan kialakított tízpontos előnyt már Csirke Ferenc sem nézte tétlenül, felmutatta a T betűt (49 - 39). Működött a megbeszélt taktika, Durham pedig büntetett a 6.75 - ön túlról, de mi is elkaptuk a fonalat - a rendkívül hasznosan játszó Amin gólpasszaiból Davis és Will volt eredményes, majd a montenegrói irányítónk bemutatta, hogy a pontszerzéshez is ért (55 - 42).

A fekete mezesek faultokkal kezdték el tördelni a játékunkat és ezzel bizony el is érték a céljukat, ritmust vesztettünk támadásban, nem ültek a dobásaink és a Durham - Budimir - Antóni trió apránként, de gyakorlatilag lefelezte a hátrányt (58 - 51). Jovica Arsic résen volt, időkérésével rendezte a sorokat és a játékrész hátralévő két és fél percében légiósaink vezérletével káprázatos 10 - 0 - át futottunk (68 - 51).

A Pécs mindent egy lapra feltéve rohamozott, elszántásukat jól jellemezte, hogy az első támadásukból három visszaszerzett lecsorgót követően gyötörték a labdát a gyűrűbe. Davis trojkájára Budimir és Supola is hasonlóképpen felelt, de a messze legjobb mérkőzését játszó Dusan segítségével tudtuk tartani a különbséget (77 - 59). Elkezdtek megremegni a pécsi kezek, az idő nem a vendégeinknek dolgozott. A szakmai stábok érezhették, hogy döntő szakaszához érkezett a párharc, egy percen belül mindkét oldal elhasznált egy lehetőséget, hogy átbeszéljék a szükséges taktikát (77 - 62).

Szemmel láthatólag a mi hasznunkra váltak a pauzák, hiszen innentől kezdve ahogy mondani szokás, csak egy csapat volt a pályán. A következő négy támadásunk egyaránt sikeres volt, mitöbb ezekből három ízben is a triplavonalon túlról terheltük meg széteső ellenfelünk gyűrűjét (88 - 63). Külön öröm, hogy ezeket az akciókat - csakúgy mint a mai pontszerzéseink túlnyomó részét - mind assziszt előzte meg, csapatjátékunk elképesztő hatékonysággal működött. Eldőlt a meccs, de a játékosok nem akartak leállni, mindent megtettek, hogy maximálisan kiszolgálják a múltkori fiaskó ellenére is kitartó szurkolóinkat. Ennek köszönhetően Cvetkovic ziccerével és Fodor Marci további öt egységével igazi kiütés lett a vége, a lefújás pillanatában 30 pontos különbség állt az eredményjelzőn (95 - 65).

Hatalmas hazai fieszta vette kezdetét, játékosaink és szimpatizánsaink felszabadultan és mérhetetlen boldogsággal éltették egymást hosszú percekig. Volt is okunk az örömre, ugyanis az utóbbi évek egyik legdominánsabb teljesítményével fektettünk két vállra egy kifejezetten erős riválist.

A csapatstatisztikát böngészve érdemes kiemelni a 36 sikeres mezőnykísérletre jutó 28 gólpasszt, a 45 - 30 - ra megnyert lepattanózást és az eddigiekhez képest radikálisan feljavult dobószázalékokat (22/35 közeli, 11/28 távoli és 12/17 büntető). Kár is lenne ezek után egyéni teljesítményekről beszélni, de Amin Hot (19 pont, 8 lepattanó, 16 gólpassz, 43 VAL) és Will Neighbour (25 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz, 37 VAL) zseniális teljesítménye mellett azért nem mehetünk el szó nélkül.

Amin Hot szenzációsan irányított

Roppant fontos győzelem volt, nem csak eredmény szempontjából, de mentálisan is. Reméljük a siker megkettőzi a csapat önbizalmát és arra sarkalja a Fiúkat, hogy a befektetett munka előbb vagy utóbb igenis kifizetődik.

Szurkolóinknak ezúton is köszönjük a támogatást és várunk mindenkit nagy szeretettel a következő szombaton is! Elkél a buzdítás, mivel nem kisebb ellenfél, mint az elmúlt évtized legsikeresebb brigádja, a Szolnoki Olaj látogat a Hauszmann utcába. Bár papíron nagy a különbség, mi tudjuk a legjobban, hogy a Gabányiban mindenkire, még Vojvodáékra is komoly veszélyt jelenthetünk!

Hajrá Budapest Hajrá MAFC!

Jovica Arsic: Először játszottunk ebben a felállásban, így az ellenfelünk nem tudott felkészülni belőlünk. Sajnos rövid a kispadunk, így nehéz megtalálni az ideális összetételt, de ma sikerült. Tökéletesen teljesítettünk ma mind támadásban, mind védekezésben. Mai győzelmünket megalapozta a sok szerzett támadólepattanó és jól találtuk meg a magas embereinket az elváltásokat követően. Jó szellemben játszottunk. Hasonló újításokra van és lesz szükségünk a továbbiakban, hogy meccseket tudjunk nyerni.

Csirke Ferenc: Nem vagyunk topcsapat és sajnos meglátszott a csapaton, hogy két hete nem játszottunk. Sok pontot kaptunk, ez betudható annak is, hogy külső dobásaink többsége sikertelen volt.
Fejben nem álltunk készen a találkozóra, a meccs elején a MAFC sorban szedte a támadólepattanókat. A hazaiak harmincegy pontot dobtak támadólepattanót és leindítást követően, amit nem szabad megengednünk a következő meccseken.

Lakits András:

Következő mérkőzés:

NB. I/A 8. forduló

Budapest MAFC - Szolnoki Olaj KK

2017.11.11. 18:00 - Gabányi László Sportcsarnok

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.