Más kávéházban

15 október 2017 Szerző:  MAFC

A Falco otthonában nem tudtunk egyenrangú ellenfelek lenni

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Budapest MAFC 96–61 (28–22, 27–13, 21–9, 20–17)
Szombathely, Aréna Savaria, 2500 néző
V.: Frányó P., Boros T., Hervay T. (Szabadvári J.)

Falco: GOVENS 17/6, NORFLEET 13/3, PERL 17/6, BORISOV 14/9, Tóth N. 2. Csere: ZIGERANOVIC 10, Pustahvar 6, Kucsora -, Hódi 6/6, Kovács B. 2, Dancsecs 9/9.

MAFC: Hot 3/3, Misek 2, Lakits -, DAVIS 20, Cvetkovics 9/3. Csere: Fodor 6, NEIGHBOUR 15, Debreceni 6, Szanyi -.

A sűrű menetrend miatt talán kicsit fáradtabban melegített a két csapat, mindkét oldalon egy - egy hiányzóval a partvonalon: nálunk Lakosa Zsolti továbbra sem hadra fogható, a sárga - feketéknél pedig Váradi Benedek nem vállalt szerepet.

Davis hihetetlen hatékony palánk alatti munkájával remek rajtot vettünk és a mérkőzés elején ha kevéssel is, de folyamatosan mi vezettünk. A nyári EB - n remeklő és most is foghatatlannak tűnő Perl Zoltán azonban hamar felvette a kesztyűt és hasonló precizitással, gyakorlatilag minden gyűrű felé történő megmozdulását pontokra váltotta. Az első negyed közepén a második mérkőzésén pályára lépő Debreceni Dani öt pontjával továbbra is domináltuk a trapézt, de a hátvédek viszonylatában alulmaradtunk, a korábbi produkciókból nem számíthattunk rá, hogy Amin a második percben szerzi az első és utolsó kosarát is egyben. Az elején kontrollált tempó kezdett felgyorsulni és borítékolható volt, hogy ebből a hazaiak sokkal jobban tudnak profitálni (28 - 22).

A második játékrészben Govens és Norfleet összejátékaira nem igazán tudtuk az ellenszert, így hiába okoztak örömöt a vendég kispadon a továbbra is meghatározó Davis mellett többször is megvillanó Fodor Marci megmozdulásai, kezdett ellépni a Falco (46 - 29). Dusan és Bennet újfent büntetett közelről, majd Will is berámolta az első középtávoliját - 6-0-ás futásban voltunk, ráadásul egy jó védekezés után esélyünk nyílt megint tíz ponton belülre kerülni. Sajnos a megszerzett védőlepattanóból szánt indítást lehalászta Govens és a kontrából Borisov dobott triplát. Megreccsent a csapat az elpuskázott lehetőségtől és a félidőig fennmaradt két percben már nem született MAFC - os találat. A szombathelyi társaság megérezte a vérszagot és villámgyors támadásokkal húszra tornázta fel a különbséget (55 - 35).

Szokatlan dolog történhetett a nagyszünetben, mert mindkét brigád rendkívül pontatlanul nyitotta a félidőt, négy perc elteltével csupán Cvetkovic és Borisov 1 - 1 hármasa talált utat a gyűrűbe (58 - 38). A Falco ébredt hamarabb és Zigeranovic vezetésével érdemben lezárta a mérkőzést az utolsó etapra fordulva (76 - 44).

A Fiúk mentségére legyen szólva, egy pillanatig sem adták fel a küzdelmet, de a szívósság és kitartás ma nem volt elég, mentálisan és fizikálisan is elfáradtunk. A lepattanócsatát ugyan sikerült a saját javunkra fordítani, ami a legutóbbi két összecsapásunkhoz képest komoly előrelépés, de az eddig megszokottnál több eladott labda és a gyenge dobásmutatók (2/22 a hárompontos vonalon túlról, 9/16 a büntetőről) megpecsételték a sorsunkat.

Ezt a meccset el kell felejteni, a két klub között jelenleg minden téren óriási a különbség, nekünk a közvetlen riválisaink elleni rangadókra kell fókuszálnunk. Miután kipihenték magukat a Fiúk gőzerővel kezdődhet is a felkészülés az első hazai derbire: szombaton a Debrecen látogat a Gabányiba!

Hajrá Budapest, Hajrá MAFC!

Szrecsko Szekulovics, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Nagyon komolyan vettük a meccset, mindössze az első néhány percben nem azt nyújtottuk, amit megbeszéltünk. Akkor még elég könnyű kosarakat szerzett a MAFC. Utána viszont, amit elkaptuk a ritmust, végig mi kontrolláltuk a mérkőzést, nem volt semmi probléma. Biztos, hogy kicsit fáradtak is vagyunk, ezért is lehetett az első pár perc kicsit lassú játéka. Utána azonban felgyorsultunk, és jobban is védekeztünk, nem volt kérdés a győzelem. Váradi kisebb izomhúzódást szenvedett, semmi komoly, csak azt beszéltük meg, hogy itt lesz a kispadon, ha véletlenül be kell állnia, de szerencsére nem kellett. A MAFC egy nehéz ellenfél, nem szeretek ilyen csapatok ellen játszani, mert nehezebb motiválni a játékosokat, mit például egy Szolnok, Alba vagy Körmend ellen. Örülök neki, hogy a fiatal játékosok nagyon jól játszottak ma este, kaptak elég lehetőséget.

Jovica Arsic, a MAFC vezetőedzője: Nehéz megszólalni egy ilyen meccs után. Kicsivel jobban kezdtünk, mint a legutóbbi meccsünkön, de aztán teljesen szétestünk. Túl nagy különbség van a két csapat között, és ez ma be is bizonyosodott. Rotációban, játéktudásban, szinte mindenben előttünk járnak a szombathelyiek. Gyengén védekeztünk, sok könnyű, tiszta kosarat szerzett a Falco, ráadásul kiváló dobóformát is nyújtottak a játékosaik. Nem tudtunk mit kezdeni velük, már az első félidőben elveszítettük a sanszunkat.

Következő mérkőzés: 5. forduló Budapest MAFC - DEAC 2017.10.21. szombat 18:00 - Gabányi László Sportcsarnok

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.