Nem jött be a "hazai" pálya, győzött a Kaposvár

12 október 2017 Szerző:  MAFC

A rémálomszerűen induló mérkőzést szinte végig kontrollálta a külső és belső posztokon egyaránt fölényben játszó KKK

Budapest MAFC - Kaposvári KK 81-91 (12-23, 18-21, 25-18, 26-29)

Oroszlány, Krajnyik ’’Akác’’ András Sportcsarnok, 500 néző
V.: Papp P., Györffy P. A., Rácz Zs. (dr. Valovics I.)

MAFC: HOT 18/9, Fodor M. 6, Lakits 3, Cvetkovic -, DAVIS 19/3. Csere: NEIGHBOUR 18/15, MISEK 15/6, Szanyi -, Debreceni 2.

Kaposvár: DUNN 24/9, EVANS 27/12, Ivosev 5, HENDLEIN 13, SPICA 12. Csere: PAPP P. 10/6, Hock -.

Jó hír volt a MAFC - osoknak, hogy Misek Levente közel sem százszázalékos állapotban, de vállalni tudta a játékot, így Lakosa Zsolton kívül mindenki bevethető volt Jovica Arsic számára. A túloldalon az előszezonban komoly sérülést szenvedő Baki Gergely volt maródi.

Nem kezdtük jól a párharcot, ellenfelünk első akciójából ugyan eladta a labdát, de utána folyamatosan viszonylag könnyedén találták meg a réseket a védelmünkön és elsősorban a Dunn - Evans hátvédpáros vezérletével hamar tízpontos hátrányba kerültünk. A másik térfélen sem a mi szánk íze szerint alakult a találkozó, a palánk közelében nem találtuk a kosárhoz vezető utat az Ivosev - Hendlein - Spica trió szorításában, kintről pedig Amin első kísérletét leszámítva nem tudtunk betalálni a gyűrűbe. Nem csoda, hogy hat perc után 13 - 5 - ös kaposvári vezetésnél Arsic mester megelégelte a látottakat és magához rendelte a Fiúkat.

A játékmegszakítás sem segített, 7 - 0 - ás somogyi futás után már tekintélyes volt a különbség, de szerencsére az eddigi mérkőzések alapján a két legstabilabb pontfelelősünk, Amin Hot és Bennet Davis a legjobbkor találtak be. Az utolsó két támadás egyaránt kosárral fejeződött be, előbb Evans kivitelezett szépen egy rátörést, majd Hot kiosztásából Levi tempója zárta le a játékrészt (12 - 23).

Angol légiósunk, Will Neighbour vette át támadásban az irányítást, az erőcsatár egymaga szerezte az első kilenc pontunkat. Hendlein és Papp jóvoltából azonban tartotta az előnyét a KKK. Bandi labdaszerzéssel és kiharcolt sportszerűtlen faulttal vétette észre magát, mégis a negyed közepén Dunn triplái után újra nyílt az olló (36 - 22). Misek Levit viszont kétszer is hárompontos kísérlet során faultolták, ráadásul az elsőt a személyi hiba ellenére is értékesítette a csapatkapitány. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki középtávolról és távolról is, de a dobószázalékunk igen csak elmaradt riválisunktól, így nem tudtunk tíz pontnál közelebb férkőzni. Az utolsó pillanatok során Spica két értékesített büntetőjére Amin nem tudott válaszolni hasonló szituációból, sőt az ellentámadásból hajszálnyival a támadóidő lejárta előtt Evans szerzett pontokat egy nehéz tempóval. Így a nagyszünetben 44 - 30 - as vendégelőnyt mutatott az eredményjelző.

Harcosabb és támadásban potensebb piros - fekete brigád jött ki az öltözőből, kaposvári eladott labda után Davis 2+1 - ével nyitottuk a félidőt. A következő percek rámutattak a két csapat különböző erősségeire illetve hiányosságaira:  a somogyiak fizikális fölényüket kihasználva szerettek volna kiharcolt faultokig és támadó lepattanókig hozzájutni, mi pedig szemfüles labdaszerzések és gyors kontrák vezetésével igyekeztünk érvényesülni. Kiegyenlített játék alakult ki a pályán, de pár perc elteltével egy jobb periódust kihasználva - Will és Levi szórtak hármast - sikerült megközelítenünk vetélytársunkat (45 - 51).

Evans és Dunn pontjaira Lakits felelt, Misek büntetőivel pedig próbáltunk tűzközelben maradni, de a nagy zárkózásban kissé elfáradtunk és a Kaposvár pillanatok alatt újfent elhúzott. Will azonban nem hagyta, hogy kárba vesszen a befektetett munka és két trojkájával sikerült megfelezni a hátrányt az utolsó etapra fordulva (55 - 62).

Pályára került a fiatal Szanyi Robi, de két szépen kidolgozott helyzetét nem tudta pontokra váltani, első élvonalbeli kosara sajnos még várat magára. Úgy tűnt a harmadik negyed hajrája felőrölte az utolsó tartalékainkat is, öt perc alatt csak öt egységet tudtunk feltenni a táblára. Kék mezes ellenfelünk ezzel szemben 16 ponttal terhelte meg a gyűrűnket, kialakítva az addigi legnagyobb különbséget és gyakorlatilag eldöntve a mérkőzés végkimenetelét (78 - 62).

Sőt, a fiatal Papp szabaddobásai után már 20 egységnyi fórban voltak a vendégek, mi azonban nem adtuk fel és megindítottunk egy utolsó rohamot. Hot három labdát is ellopott másfél perc alatt, ezekből pedig duplát, triplát és gólpasszt is jegyzett a montenegrói hátvéd - utóbbit az ezen a meccsen debütáló Debreceni Dániel kapta. Misek sem akart lemaradni, két tempót rakott hozzá a huszáros MAFC attakhoz, Fekete Ádám pedig kénytelen volt időt kérni (71 - 82).

Utolsó két minutumon belül jártunk, csapatunk minden mindegy alapon, az utolsó szalmaszálba kapaszkodva letámadta riválisát. Sajnos számunkra a legrosszabbkor lépett előtt a kaposvári irányító, Christopher Dunn, aki két büntetője után betalált a 6.75 - ön túlról is, majd egy sikeres közeli után még egy asszisztot is kiosztott Marko Spicának, ezzel lehűtve a piros - fekete kedélyeket (81 - 91).

Se keseregni, se pihenni nincs idő, szombaton ugyanis megint Vas megyébe látogatunk, ezúttal a bombaerős Falco otthonában vár ránk embert próbáló összecsapás.

Hajrá Budapest, Hajrá MAFC!

Jovica Arsic, a MAFC vezetőedzője: Fizikálisan sajnos nem tudtuk felvenni a versenyt ellenfelünkkel, mindez főleg a lepattanózásban látszott meg, hiszen a Kaposvár kétszer annyi lepattanót szedett le. Ellenfelünknél Dunn és Evans is kiváló dobóformát mutatott, amit nem tudtunk ellensúlyozni. Misek Leventét kisebb sérülés hátráltatta, emiatt nem tudtunk teljes kerettel edzeni. Nekünk ebben az állapotban jelenleg sok a szerda-szombat ritmus.

Fekete Ádám, a Kaposvári KK vezetőedzője: Végig jó ritmusban, koncentráltan játszottunk. Igazi csapatként működtünk, ennek is köszönhetjük győzelmünket. Meg kell említenem azonban, hogy csapatomban mindig volt egy játékos, aki kitudta rángatni a szekeret, ha gondba kerültünk. Köszönjük az oroszlányi szurkolók támogatását, nekik is köszönhetően úgy tűnt, mintha hazai pályán játszottunk volna.

Következő mérkőzés: NB. I/A 4. forduló Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Budapest MAFC 2017.10.14. szombat 18:00

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.