Hajszálon múlt az újabb bravúr

08 október 2017 Szerző:  MAFC

Sokak meglepetésére elképesztő izgalmakat hozott Fiaink körmendi vendégjátéka és bár hősiesen végigküzdötték a negyven percet, a szerencse most mégis a hazaiak mellé állt

Egis Körmend - Budapest MAFC 69-67 (15-13, 14-14, 16-18, 24-21)
NB. I/A 2. forduló

Körmendi Városi Sportcsarnok
V: Pálla Z., Praksch P., Kulcsár T. (Faidt M.)

Körmend: WRIGHT 20/12, HOLLINS 14/6, Oroszi -, Tuoyo 8, Csorvási 6 Csere: Fanning 11, Horti -, Halász -, FERENCZ 8/6, Koch -, Németh -, Bán 2.

MAFC: HOT 20/6, FODOR 15/6, Lakits -, DAVIS 18/3, Cvetkovic 5 Csere: Szanyi -, Neighbour 9/3.

Különleges délután volt tegnap a körmendi városi sportcsarnokban, ugyanis az élvonalbeli derbi előtt a két klub U16 - os, majd U20 - as gárdái is összecsaptak egymással. Előbbi MAFC - os győzelmet hozott, míg utóbbin a hazaiak diadalmasodtak, így az esti felnőtt meccs volt hivatott eldönteni a párharcot.

Felemás előjelekkel készültünk a mérkőzésre, Misek és Lakosa sérülésével az érdemi rotációnk kapott nagyon szűk kereteket, viszont a múlt heti győzelem igencsak jótékony hatással volt a Fiúk önbizalmára és hitére, hogy idén idegenben is valós esélyekkel futhatunk ki a parkettre.

A kezdő ötösünkben Fodor Marci vette át Levi helyét, de a vasi gárda is változtatott, Oroszi és Csorvási igyekezett élni a megnövekedett szereppel. Több, mint valószínű, hogy riválisunk a nemzetközi kupát figyelembe véve próbálta átalakítani a játékperceket.

Marci büntetőjével és Dusan közelijével 3-0 - lal kezdtünk, de hamar érkezett is a válasz, Csorvási nyitása utána a körmendi mezőnysor, Wright és Hollins vette a kezébe az irányítást. Az első pillanatoktól kezdve egyértelmű volt, hogy a palánk alatt, főleg lepattanók terén komoly fölényben vannak a vendéglátók, de a Lakits Bandi vezette szigorú védekezésünkben joggal bízhattunk, láthatóan az Arsic - Bors páros kiválóan felkészítette a brigádot a vasiak játékából. A negyed derekán viszont a támadásaink elkezdtek akadozni, ezért időkéréssel próbáltuk megtörni az öt ponttal meglépő Körmend ritmusát (10 - 5). Fodor - Szanyi és Cvetkovic - Neighbour csere után a tengerentúli centerünk, Bennet Davis percei következtek, sorozatos jó védekezései és sikeres külső dobásai adtak tartást az egész csapatnak. Tapadtunk ellenfelünkre, amennyire csak lehet és a játékrész végére visszatérő Fodor Marci hárompontosának köszönhetően tartottuk az egál közeli eredményt (15 - 13).

Kihagyott büntetőkkel kezdtük a következő tíz percet, majd Hollins és Marci váltottak triplát. Komoly csapásszámmal dolgoztak a hazaiak, de nagyon csekély százalékkal tudták csak értékesíteni a helyzeteiket, így miután Amin ügyes akcióival kiegyenlítettük az állást, Gasper Potocnik kénytelen volt megszakítani a játékot (22 - 22). Úgy tűnt, nem használnak a tanácsok, mivel Csorvási centerezésére válaszul montenegrói irányítónk pörkölt be egy triplát és hosszú idő után újra mi jártunk előrébb. Jött is vissza a találkozón végig nagyon eredményes Wright és villámgyors öt pontja miatt most Jovica Arsicnak akadt mondanivalója együttesünknek (29 - 25). Használtak az intelmek, védekezésünkön újfent keményítettünk, így a maradék két percben már nem kaptunk több kosarat és minimális különbségű hátránnyal vonulhattunk az öltözőbe (29-27).

Fordulás után észrevehetően más felfogásban és már az alapfelállásával jött ki az MTE és érkezett is az első nagyobb roham, amivel a meccs addigi folyását tekintve már tekintélyesnek mondható, hét pontos előnyre tettek szert. Kedvenceinknek azonban helyén volt a szíve és higgadtan visszavették a kontrollt a meccs számunkra kedvezőtlenül felgyorsult tempója felett, majd az ihletett formában pattogtató Fodor - Davis páros remeklésével 42 - nél, majd 45 - nél megint csak utolértük vetélytársunkat. Kísértetiesen hasonlított a párharc az egy héttel ezelőtti, soproni találkozóhoz, így a helyszínen lévő utánpótlás játékosaink és az összecsapást online követő MAFC - osok számára egyre erősödött a remény, hogy egy újabb szoros végjáték meghozhatja a hőn áhított bravúrt.

Az utolsó etapra az addig gyengélkedő Will is magasabb fokozatra kapcsolt, az Amin - Fodor - Szanyi mezőnysor pedig rendre jól bontotta a védelmet. A '99 - es Robi kihasználta a sérülések hozadékaként kapott plussz perceket (16 - ot játszott a találkozón) és szerzett labdája valamint gólpassza üde színfoltja volt a lassan rangadóvá avanzsáló derbinek (53 - 56). Wrighttal nem tudtunk mit kezdeni, de egy újabb Neighbour hármassal továbbra is MAFC fór állt az eredményjelzőn. Az utolsó percek az idegek csatáját hozták. Egy elhibázott védekezésünk következtében kapott zsákolás és az egyik EB - hős Ferencz Csaba csodaszámba menő hármasa után úgy tűnt, hogy elmenőben a hajó (67 - 60), de a sok hasonló csatát megélt Marci két gólpasszából előbb Davis, majd Amin is betalált és máris újra kézzel fogható közelségbe került a meglepetés (67 - 65). Egy körmendi büntető után szép akcióból a fiatal Szanyira jött ki a tripla, a vajkezű hátvéd pedig bátran el is vállalta helyzetet, de a labda kisebb hezitálás után kifele pördült a gyűrűből. Nem adtuk fel és remekül záró védekezésünk után a gyorsindításból Fodor egy pontra hozta fel a mieinket (68 - 67). Kevéssel több, mint egy támadása volt a hazaiaknak, amit bár elsőként visszavertünk, sajnos a támadólepattanó után már csak faulttal tudtunk megállítani egyetlen másodperccel a végső dudaszó előtt. Fanning értékesítette az első szabaddobást, majd vélhetően szándékosan mellédobta a másodikat, hogy lecsorogjon az idő. Így is történt, az újabb MAFC - os csoda sajnos elmaradt, de ez semmit nem von le a Fiúk heroikus teljesítményéből.

Szégyenkezésre nincs okunk, hiszen két kifejezetten nehéz idegenbeli forduló után 1 - 1 a mérlegünk, de ami a kézzelfogható eredménynél is fontosabb, hogy szemmel láthatólag megváltozott a csapat körüli atmoszféra és Szurkolóink most már joggal bízhatnak abban, hogy az idei szezonunk gyökeres változásokat hozhat NB. I - es klubunk életében...

Csak így tovább, hajrá MAFC!!!

Gasper Potocnik, az Egis Körmend vezetőedzője: - Tudtuk előre, hogy nehéz dolgunk lesz, hiába is gondolta volna bárki, hogy könnyű dolgunk lehet. Sokszor voltunk hátrányban, de ennek ellenére győzni tudtunk, ezért megérdemeltnek tartom a sikert. Jó munkát végeztek a fiúk, s bár nem támadtunk ma túl hatékonyan, a védekezésünkre nem lehet panasz, a lepattanók megszerzését is uraltuk, ennek örülök, elégedett vagyok.

Jovica Arsic, a MAFC vezetőedzője: - Gratulálok a Körmendnek a győzelemhez. Hosszabb volt a padjuk és jobban tudtak védekezni, ezért tudtak sikeresek lenni. Nekik nem kellett teljes erőbedobással küzdeniük, igyekeztek a fiataloknak is lehetőséget adni. Próbáltuk ezt kihasználni, okosan játszani a mérkőzés bizonyos periódusaiban. Volt is esélyünk a sikerre, de a negyedik negyedben ők teljes erőbedobással tudtak kosárlabdázni, ez döntött. Elégedett vagyok azzal, amit láttam, mindig jobbnak és jobbnak kell lennünk.

Következő mérkőzés: 2017. 10. 11. szerda 17:00 Budapest MAFC - Kaposvári KK - Krajnyik Akác András Sportcsarnok 2840 Oroszlány, Fő tér 2.

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.