U18 - asaink Szolnokon kezdték meg a szezont és a végig nagyon szorosan alakuló viadalt végül minimális különbséggel, de elbukták

Szolnoki Sportcentrum - MAFC 65-64 (17-13, 18-25, 16-14, 14-12)

Szolnok: ORBÁN 17, Andó 9, VÁRBÍRÓ 17, GILSZKI 12, Bakos 2, Süli 3, Gál 3, Verba 2, Kállai, Csák

MAFC: JUHÁSZ 14, Bartos 10, Armaghani 5, Pataki, Baráz, PFANDLER 12, Vantal 5, DÉNES 15, Dormán 1, Gróf 2, Limpek

2000 - 2001 - es brigádunk másfél hónap felkészüléssel a háta mögött utazott tegnap Szolnokra a kiemelt junior bajnokság keleti csoportjának első fordulójában.

Az első negyedben végig vendéglátóink jártak előrébb, köszönhetően - az egész mérkőzésre jellemző - letisztult rátörés-kiosztás játékuknak és az abból nagy százalékkal értékesített távoli dobásainak. A második játékrészre szigorodott a védekezésünk és a kifejezetten hasznosan és eredményesen dolgozó Pfandler Bence (12 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz, 22 VAL) és a szintén dupla-duplázó Bartos Bálint (10 pont, 11 lepattanó, 18 VAL) vezetésével a nagyszünetre előnnyel vonulhattunk (35 - 38).

A második félidőben is folytatódott a sorminta, mindkét csapat csak percekre tudta átvenni az irányítást és a viszonylag lassú tempót és kevés pontot hozó találkozón végig váltott vezetéssel haladtak a felek. Bár Dénes Dani (15 pont, 8 lepattanó, 19 VAL) és Juhász Máté (14 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) bátor támadásaival illetve fizikális fölényünk érvényesítésével úgy tűnt, sikerül ritmust váltanunk az utolsó öt percre, de jól küzdő riválisunk két újabb sikeres triplával és támadó lepattanók után visszatett kosaraival visszajött a meccsbe. Ráadásul az így kialakult egylabdás végjátékból végül a hazaiak jöttek ki jobban, így bosszantó vereséggel nyitottuk az évadot.

Bors Miklós, a csapat vezetőedzője: Fájó vereség. Úgy éreztem, hogy minden területen nekünk áll a zászló, de fizikális fölényünket nem tudtuk használni. A lepattanócsatát a statisztika alapján megnyertük, de a végjátékban az ellenfelünk több támadólepattanót is visszaszedett...Az 1 - 1 védekezésünk katasztrofális volt, s közeli dobásainkat is hasonlóan tudom csak értékelni. De nem dőlt össze a világ, intelligens játékosok alkotják a csapatot, úgyhogy bízom benne, hogy tanulunk a hibákból és a hétvégi Honvéd elleni rangadón már mutatkozni fog fejlődés!

Következő mérkőzés: 2017. 10. 08. 12:00 MAFC - Honvéd Menyecske Aréna

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.