Diadal - egy győzelemre vagyunk a bennmaradástól

17 május 2017 Szerző:  Botár László

Szédületes kezdéssel Lakits Bandi vezérletével hamar elhúztunk 15 ponttal, majd hullámvölgybe kerültünk, s a harmadik negyedben fordított ellenfelünk. Volt azonban erőnk fordítani, s a záró szakaszban az addig "vaktöltényekről" " "élesekre" váltó Robbie tripláinak és egységes, remek csapatmunkánknak köszönhetően végül 13 pontos győzelmet aratva egyenlítettünk. Döntés szombaton 16 órától Kamaraerdőn

Budapest MAFC - Vasas 81-68 (23-13, 11-19, 19-18, 28-18)

Férfi NB I, playout, 2. mérkőzés 1000 néző. V: Földházi. Győrffy, Szabó G.

MAFC: Smith 12, DUVNJAK 22/9, LAKITS 10, SIHOTA 14/12, POSCIC 12. Cs.: MISEK 10/3, Molnár M., Polyák, Kovács Á. 1,
Vasas: TAYLOR 23/3, Horváth Á 4, THOMPSON 14/6, PACHER 11, Wright 10. Cs.:Moravcsik 3/3, Katona, Garamvölgyi 2, Faragó 1

Telt ház előtt remek hangulatban kezdődött az összecsapás, szakmai stábunk ezúttal nem a múltkori alacsony szerkezetet választotta. Lakits Bandi 1 jó büntetőjével 1 perc elteltével mi szereztünk vezetést, Taylor duplájával fordított ellenfelünk. Uros emelt be szépen egy hármast, majd utána némi figyelemmel elkerülhető pontokat kaptunk: kosarunk után egyből visszaindított a Vasas és Pacher büntetőivel egalizált. Bandi pillanatai következtek, hátul labdát, elől betörésből, indításból kosarakat szerezve, büntetőt értékesítve egy 9-0-s rohamot vezényelt a negyed közepén. Sárosi Bulcsú időkérése sem törte meg a lendületet, Uros mutatott be 2+1-es játékot. 16-4 után Horváth Ákos törte meg ellenfelünk szerencsére élég hosszú kosárcsendjét. Wright ziccert hibázott, büntetőkből növeltük az előnyt. Rég nem látott elszántsággal mentek a srácok a lepattanókért, ám a negyed vége felé becsúszott pár hiba a játékba, s pár könnyű kosárral 10 ponton belülre kerültek. A szakasz végén újabb büntetőket dobtunk be, majd edzőnk technikait kaplott, végül 10 pontos előnnyel zártuk a nyitó etapot.

Mindkét gárda zónával kezdte a második szakaszt. Ellenfelünk kidolgozta, de ki is hagyta helyzeteit, nálunk viszont Levi, támadó lepattanó után Matija, labdaszerzést követően pedig Deville talált be, s ezzel a 6-0-lal 16-tal elléptünk. Pacher és Taylor próbálta versenyben tartani ellenfelünket, Robbie-nak nem ment, erőlködött, de jól védekeztünk, ellenfelünk gyengén büntetőzött. A félidő hajrájában megálltunk támadásban, Moravcsik triplája egy 11-0-s Vasas futást indított útjára, a félidő végére 2 pontra zsugorodott az előny.

Wright kihagyott büntetőivel kezdődött a második félidő, majd Robbie büntetőkből megszerezte első pontjait. Taylor dobta át távoli duplával a zónát, de Bandi ismét megvillant. Ellenfelünk Taylor révén tapadt csapatunkra, majd Thompson zsákolásával egalizált. Devill nem engedte, hogy forduljon a kocka. Wright ziccere után 40-40-es tenisz döntetlent mutatott a tábla, Thompson hármasával pedig fordult a kocka.Szerencsére előbb Thompson majd Pacher is lépéshibát vétett, Levi büntetői és Uros hármasa után ismét mi vezettünk. Új erőre kaptunk, s elléptünk. A szakasz hajrájában sajnos Matija gyors egymás után két hibát is begyűjtött, s mivel korábbról is volt neki kettő, a kipontozódás szélére sodródott, utána beemelt egy távoli duplát, 10-0-sra nyújtva remek "részhajránkat". Ellenfelünk időkérése után Thompson talált be, majd egy hármast is beemelt. A záró etap előtt 3 ponttal vezettünk.

Ez Taylor bravúros kosarával kezdődött, amelyre az óriásit küzdő Matia felelt támadó pattanó után. A 33. percben 1 pontos vezetésünknél 10 rontott mezőnykísérlete után Robbie egy tripla formájában megszerezte első mezőnykosarát. Fokozódtak az izgalmak, Taylor újabb kosara után Uros is hármast "vágott", majd indításból Deville kosarával 7 pontosra nőtt az előny, Sárosi Bulcsú időt kért. Sihota újabb hármasával a negyed közepén 10 pontosra nőtt az előny. Időt kért, s zárkózott a Vasas. 1 másodperccel a támadóidő lejárta előtt alapvonal bedobás után Wright szerzett bosszantó kosarat, Taylor pedig 3 és fél perccel a vége előtt 4 pontra hozta föl ellenfelünket. Ekkor mi kértünk időt, Uros pedig igen fontos duplát szerzett, majd a záró etapra megtáltosodó Robbie újabb hármasával 2 és fél perccel a vége előtt 9-cel mentünk. Wright kétszer is kihasználta, hogy Matija négy hibával "védekezik" ellene. Másfél perccel a vége előtt 5 pontos vezetésünknél Levi triplájánál "szippantotta be" a labdát a hazai gyűrű - ezzel eldőlt, a végén Robbie még egy hármast beemelt, reméljük a 4. negyedben látott dobóformáját megőrzi szombatig.

Garai Péter: - Ismét nagy energiával kezdtünk, de megint elkövettük azt a hibát, mint szombaton: hagytuk felállni ellenfelünket tizenöt pontos vezetésünkről. A fiúk azonban megértették, hogy nincs több hibázási lehetőség, a záró szakaszban tizenkilencre lapot húzva visszaküldtük Sihotát, aki akkor bizonyította rendkívüli képességeit. A szombati mérkőzés a szív csatája lesz.

Sárosi Bulcsú: - Rosszul, gyengén dobva, a helyzeteket rossz helyzetkiválasztással kezdtük. Később ugyan többször is felálltunk, de a mérkőzést nem sikerült kimozdítani eredeti medréből. Tragédia nem történt, szombaton megpróbálunk javítani, gratulálok ellenfelünknek.

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.