Vérbeli irányító nélkül nehéz - ÓVUNK!

17 március 2016 Szerző:

A meccs ellenőre nem tudta egyértelműen eldönteni, 1 hónap vagy 1 év szerepel Smith sportorvosiján, így nem engedte játszani kezdő irányítónkat

Budapest MAFC-Sopron KC 59-88 (14-25, 15-22, 15-16, 15-25)

Budapest, NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés, 400 néző. V.: Földházi, Gál, Hervay.

MAFC: Mócsán 8, Misek 9, Anderson 13/9, Nwakamma 4, Johnson 8. Cs.: KOVÁCS Á. 9, Debreceni, LAKITS 8/6, Pápai, Timkó,. Edző: Garai Péter.
SKC:Laroche 9/3, RUJÁK 11/3, TAKÁCS 16/12, BAVCIC 15/6, TAYLOR 13. Cs.: Dénes 2, Tóth G. 7/3, Tiggs, BÁN 12/6, Molnár 3, Élő. Edző: Sabáli Balázs

Kedvesen fogadtuk, üdvözöltük ellenfelünk edzőjét, Sabáli Balázst, aki pályafutása korábbi szakaszában nálunk is sikeresen dolgozott, s talán többek között az akkor még másodosztályú csapatunk irányításával a Sopron ellen elért bravúros Magyar Kupa győzelme hatására került mai riválisunk kispadjára. Most mindkét csapat számára nagy volt a tét, nekünk a 10-be, a Sopronnak az 5-be kerüléshez kellett a siker.

A soproniaktól hiányzott a Zalaegerszegen kézsérülést szenvedett horvát bedobó, Damir Rancic, tőlünk pedig a beteg Tursics Krisztián, viszont Laktis András már együtt melegített a többiekkel. Smith hiányában Mócsán Bálint kezébe került a karmesteri pálca.

Az első percekben a tétnek megfelelően idegesek voltak a csapatok, másfél perc elteltével Laroche a vendégeknek szerzett vezetést, újabb egy perc elteltével Mócsán Bálint pazar egyéni akció után egalizált. A Gabányi csarnokot meglehetősen jól ismerő korábbi játékosunk, Takács Norbi, valamint Bavcic tripláival 6 ponttal megugrottak a negyed közepén a vendégek. Hosszabb kosárcsendünket Johnson törte meg, majd a szakasz közepén a látványelemek kerültek előtérbe: Ruják átadását Taylor húzta a gyűrűbe, majd Anderson talált be parádés lefordulás után, Ruják triplájára pedig ugyanő válaszolt hármassal. Kovács Ádi szép betörés utáni kosárral köszönt be, ám Laroche triplájával 8 pontra nőtt ellenfelünk előnye. A negyed vége egyértelműen ellenfelünké volt: Johnson zsákolása után Takács újabb triplát, majd eladott labdánk után Laroche könnyed ziccert dobott, így 11 pontos előnyt szerzett a Sopron. Hiába blokkolta parádésan Debreceni Dani Dénes dobását, kapkodva támadtunk, s eladott labdáinkból könnyű kosarakkal növelte előnyét ellenfelünk. Sajnos jól működött ellenfelünknél, hogy a védekező specialista Dénes Gabit állították Andersonra.

Időt kért edzőnk, s határozottabb. agresszívebb lett a zónánk, sikerült labdákat szerezni, s Ádi villanásaival 10 pontra feljöttünk. Ruják Andris és Ádi pontpárbaját hozta a szakasz közepe, tartotta 10-12 pontos előnyét a zónára átálló Sopron, majd Takács Norbi újabb triplája után ez 15-re nőtt. A zónával megzavarták csapatunkat, s a fiatal Bán szinte a "padról" dobott hármasával már 18-cal "ment" ellenfelünk. A félidő végén Taylor vezérletével tartotta előnyét a Sopron.

A második szakasz elején váltva estek a kosarak, a szakasz közepéig állandósult ellenfelünk 20 pont körüli vezetése. Lakits és Anderson triplájával 16 pontra feljöttünk, Sabáli azonnal időt kért. Bavcic próbálta triplával átlendíteni a holtponton ellenfelünket, majd kollektív kapkodás következett, egymás hibáiból éltek a csapatok. Taylor tűnt egyedül higgadtnak, az ő kosaraival ismét 20 pontra nőtt a soproni előny., s 19-cel vezetett az SKC a záró etap előtt.

Ennek elején Takács valamint Bán triplájával 25 pontra nőtt hátrányunk. A hajrában már mindkét oldalon a kiegészítő játékosok voltak a pályán, fölényesen nyert a Sopron.

Garai Péter: - A kezdés előtt két perccel jelezte az ellenőr, hogy nincs rendben irányítónk sportorvosija, így nem játszhat. Mondta, kérjünk új igazolást, de ezt sem fogadta el. Magamra vállalom, túlságosan ebbe az irányba vittem el a dolgokat, s ezt a játékosok is megérezték, talán ennek is része volt abban, hogy ami erősségünk volt, hazai pályán a jó dobószázalék, most nem működött. Gratulálok a Sopronnak, de megóvjuk a mérkőzést, mivel az igazolás egész eddig jó volt...Sajnáljuk, hogy a Sopront egy ilyen, senkinek sem jó helyzetbe hozzuk, de minden mérkőzés szinte élet-halál, s a végsőkig elmegyünk igazunk bizonyítására.

Sabáli Balázs: - Mindkét csapatból hiányzott meghatározó játékos, s ez most ellenfelünket érintette érzékenyebben. Ennek is volt köszönhető, hogy ellenfelünk nem tudott olyan hatékonyan támadni, mint ahogy hazai pályán szokott. Örülök, hogy végig koncentráltak voltunk, a dobószázalékok közötti különbségnek köszönhetően nyertünk biztosan, győzelmünket nem fenyegette veszély.

Szerző: Botár László

A MAFC (Műegyetemi Atlétika és Football Club) története 1897 óta íródik, Újbuda legnagyobb hagyománnyal bíró egyesülete ma már 52 szakosztállyal működik. Legnépszerűbb és legsikeresebb ága egyértelműen a kosárlabda, sokan a MAFC nevet a felnőtt kosárlabda csapattal és a hozzá szorosan kapcsolódó utánpótlás akadémiával, a MAFC Kosársulival azonosítják. Eredményei önmagukért beszélnek: 7 – szeres Magyar Bajnok, 5 – szörös Magyar Kupagyőztes és 24 – szeres Utánpótlás Bajnok.